אייסר (Acer) אמורה להשיק לפי ההערכות האחרונות בדצמבר את Jade Primo, טלפון ה-Windows 10 מעוררת הציפיות שלה – עד כמה שטלפון שמבוסס על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט (Microsoft) יכול לעורר ציפיות.

החברה אמנם הכריזה על Jade Primo כבר בתערוכת IFA האחרונה, אבל רק עכשיו מתחילים סוף להתגלות פרטים כמעט מלאים על המכשיר שעלותו אמורה להיות כ-400 דולר.

מסך ה-AMOLED של ה-Jade Primo יהיה בגודל של 5.5 אינץ', וכמעט אפשר כבר לומר כמקובל כיום, ברזולוציה של 1920×1080 פיקסלים והוא כמובן יהיה מבוסס על מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט, Windows 10 Mobile – מה שכנראה אומר שמיקרוסופט עצמה אמורה להכריז על הגרסה הסופית של המערכת עוד לפני כן, דבר שעד עתה אין אישור לגביו.

התצורה די מתאימה לשוק הגבוה, עם צעד אחת מתחת לצמרת הגבוהה באמת. המערכת על שבב היא מבית קוואלקום (Qualcomm) ומדובר ב-Snapdragon 808 עם שתי ליבות Cortex-A57 וארבע ליבות Cortex-A53. המכשיר יגיע עם 3 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה וניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון.

המצלמה האחורית היא אחת מנקודות החסד של המכשיר הזה, וכמו מכשיריה החדשים של מיקרוסופט, היא עם חיישן בגודל של 21 אינץ' ומלווה במבזק כפול. המצלמה הקדמית היא בגודל של 8 מגה-פיקסל.

ה-Continuum של Jade Primo

מה שמעניין במכשיר היא השימוש בתכונת ה-Comtinuum של Windows 10 אליה מתייחסת אייסר בכל פעם שהיא מדברת על Jade Primo. מדובר, כזכור, באפשרות לחבר לטלפון מקלדת, עכבר ומסך ולהמשיך לעבוד עמו באופן שולחני. למעשה, המכשיר אמור להגיע כשבחבילה שלו מקלדת ועכבר שיאפשרו זאת, וגם עם תחנת העגינה שאליה מחברים את כל החלקים – שהיא גם עמדת טעינה, איך לא. לא ברור עם זאת האם האביזרים החיצוניים יגיעו עם כל המכשירים או בחבילות מסוימות.