אייסר (Acer) הכריזה בניו יורק על סדרה ארוכה ומעודכנת של מחשבים, ובין השאר היא מפנה התייחסות עוצמתית לשוק המשחקים עם כמה מחשבים. הבולטים בהם הם מחשבי סדרת ה-Predator Helios רבי העוצמה והמיוחדים משהו.

מעל כולם בולט Helios 700 גדול המידות שמביא אל השולחן, תרתי משמע, מקלדת מיוחדת במינה. מקלדת זו מחליקה קדימה בלחיצת כפתור, כשמשטח השליטה שמקדימה נוטה באלכסון מטה, ועם חשיפה של מערכת קירור גדולה מתחת למסך.

טכנולוגיית ההחלקה הזו מכונה בידי החברה HyperDrift והיא למעשה חושפת לאוויר הפתוח את המאווררים בפנים בכדי לספק קירור אוויר טוב יותר למעבד Core i9 מהדור התשיעי של מעבדי ה-Core של אינטל (Intel) ולכרטיס התצוגה מסוג GeForce RTX 2070/2080 של NVIDIA – בתצורה המלאה שלהם ולא בתצורת ה-Max-Q החסכונית יותר.

גם המקלדת עצמה מיוחדת משהו לפי אייסר. היא מבוססת על מתגי MagForce לינאריים שאמורים להציע רמת דיוק גבוהה יותר מממתגים מכניים רגילים. מעבר לכך יש כמובן הבלטה של משחקי משחק, כמו קבוצת החצים, וכן תאורת לד אחורית צבעונית שניתנת לקביעה בידי המשתמשים.

המחשב יכול להגיע עם עד 64 גיגה-בייט זיכרון RAM ועם כונן SSD בנפח של 1/2 טרה-בייט, וכאמור, הוא פשוט גדול. עם מסך בגודל 17.3 אינץ' הוא מציע משקל של 4.49 ק"ג ועובי של 4.17 מ"מ. המסך עצמו מציע קצב רענון של 144 הרץ, תמיכה ב-G-Sync של NVIDIA וזמן תגובה של 3 אלפיות השנייה.

אכן, קצת קשה לקרוא לו מחשב נייד, ובכל מקרה אמור להגיע לשוק האמריקאי כבר החודש, ולאירופה הוא יגיע ביולי במחיר התחלתי של 2,699 אירו.

אייסר הכריזה גם על גרסה מעודכנת של Helios 300 שיגיע גם הוא עם מסך שתומך גם הוא בקצב רענון של 144 הרץ, תמיכה ב-G-Sync של NVIDIA וזמן תגובה של 3 אלפיות השנייה. המחשב יוצע עם מסכי 15.6 ו-17.3 אינץ' והוא יבוסס על מעבדי Core-i7 מהדור התשיעי, עם עד 32 גיגה-בייט זיכרון DDR4 במהירות 2,666 מגה-הרץ, ועד שני כרטיסי SSD בתצורת Raid 0 לצד כונן מכני.

כרטיס התצוגה במחשב הזה הוא ה-GeForce RTX 2070 בתצורת Max-Q ומעבר לכך יש גם תמיכה בזיכרון Optane וכן ב-WiFi 6. הוא גם יושק במהלך החודש בארצות הברית, ויגיע לאירופה ביוני עם מחיר התחלתי של 1,499 אירו.

Nitro לשוק המשחקים הרגיל

מעבר לשני מחשבי בסדרת ה-Helios במשפחת ה-Predator הציגה אייסר גם שני מחשבים במשפחת ה-Nitro שלה שמיועדת למעשה לטווח הביניים של שוק המשחקים. המחשב החדש בין השניים הוא Nitro 7 שמציע עיצוב נקי וגם ידידותי יותר למשתמשים שמחפשים לנייד את המחשב עם מסכי 15.6 ו-17.3 אינץ' אך בעובי סביר לחלוטין של 19.9 מ"מ. מסך ה-FHD מציע יחס מסך/גוף של 78% ואפשר, כמו במקרה של ה-Helios 300 לעיל, לבחור מסך עם קצב רענון של 144 הרץ ועם זמן תגובה של 3 אלפיות-השנייה.

גם מחשב זה יבוסס על מעבדי Core מהדור התשיעי של אינטל, וגם כאן ניתן לשלב במחשב Raid אחסוני המורכב משני כרטיסי SSD לצד כונן קשיח מכני. כמות הזיכרון המרבית היא 32 גיגה-בייט, ולפי החברה הוא יגיע עם כרטיסי ה-GTX החדשים ביותר של NVIDIA, קרי GTX 1660 או GTX 1650 Ti. הוא יגיע לארצות הברית לפני סוף החודש ולאירופה ביוני במחיר של 1,200 אירו.

ה-Nitro 5 המעודכן שהציגה החברה זהה כמעט לחלוטין ל-Nitro 7, אך בעיצוב קצת פחות יוקרתי עם עובדי של 23.9 מ"מ ועם גוף שעשוי כמעט לחלוטין מפלסטיק ולא משולב עם חיזוקי שלדה ממתכת כמו במקרה של Nitro 7. זה גם אומר שהרוכשים ימצאו בו את מערכת הקול Waves MaxxAudio שאמורה לשפר במידה רבה את חוויית השמע בזמן משחקים. הזמינות של המחשב הזה זהה לחברו המתכתי יותר, אך במחיר של 1,000 אירו.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.