אינטל, שלמרות (ואולי בשל) שליטתה המוחלטת בתחום המעבדים למחשבים חוותה בשנתיים האחרונות טלטלה משמעותית בתחום המובייל, מבטיחה לנו זה כשנה כי היא עובדת במלוא המרץ לשקם את עסקיה הניידים לקראת עליית מדרגה בתחום הנטבוקים וכניסה לתחום הטאבלטים והסלולאר. בתערוכת Computex 2011 היא קיבלה הזדמנות פז להוכיח את רצינותה, ולפי כמות המכשירים שנחשפו בתערוכה ומבוססים על שבביה נראה שעשתה זאת.

הבוקר, בהצגתה המרכזית, הוסיפה אינטל למדורה שמן לוהט, כאשר העלתה על הבמה את Acer, שהציגה טאבלט חדש העונה לשם M500. המכשיר, הדומה בעיצובו לטאבלט האנדרואיד A500 של החברה הטאיוואנית, מבוסס על מעבד Atom מהדור החדש, אך לא פחות חשוב מכך – מריץ עליו את לא אחרת מאשר MeeGo מערכת ההפעלה הפתוחה של אינטל עצמה. זהו המוצר האמתי הראשון המבוסס על מיגו, לאחר שכל הדגמות המערכת עד היום בוצעו על מכשירי אבטיפוס ייעודיים.

הממשק, שנראה כי הצליח לבלבל את המציג, מכיל לא מעט חידושים שטרם נראו, ביניהם ווידג'ט גלובלי (תרתי משמע) חדשני המוצג  במגע של חמש אצבעות על המסך בו-זמנית, ממשק מגירת אפליקציות חדשה, ווידג'טים המתעדכנים בזמן-אמת בתמונות ווידאו ועוד.

אייסר, כך נאמר, מתכוונת להוציא סדרה שלמה של "מוצרי מיגו", ובהתחשב בעובדה שהחברה מייצרת גם טלפונים סלולאריים וגם מחשבים – לא קשה לנחש שהיא מתכוונת ליצור משפחה של שני (או אפילו שלושה) מסכים בעלי מערכת ההפעלה התואמת.

קרא עוד:  ראש בראש מול אינטל: AMD חשפה מחשבי NUC