חברת אקסל טלקום הישראלית וענקית הסלולאר אלקטל מובייל משיקות בתערוכת הסלולאר MWC 2013 בברצלונה (25.2-28.2) את VOYAGER – הסמארטפון הקבוע לרכב הראשון בעולם (Connected Car Smartphone). המכשיר צפוי לחולל מהפכה בתרבות התקשורת ברכב ולהפוך אותה לחווייתית ובטוחה יותר באמצעות כניסה לעולם הסמארטפונים הנתונים והאפליקציות.

VOYAGER הנו סמארטפון מתקדם המושתת על מערכת ההפעלה אנדרואיד. המכשיר מהווה פתרון בטוח ונוח לשימוש עבור שיחות וניווט בדרכים ומאפשר נהיגה "עם הידיים על ההגה". בניגוד להתקני בלוטוס והאוזניות למיניהם, שרובם מחוץ לחוק במידה והמכשיר אינו מוחזק בצורה קבועה ברכב, VOYAGER הנו מכשיר בהתקנה קבועה, יציבה ופשוטה ברכב, קל ובטוח לשימוש ומצוייד במגוון תכונות המסייעות בנסיעה בטיחותית יותר.

דו"ח של GSMA בנושא עתיד התקשורת ברכב (GMSA's Automotive Report 2012) חוזה כי בעוד עשור כל הרכבים החדשים יחוברו לאינטרנט באמצעות רשתות הסלולאר וכי הדרך הנוחה והידידותית ביותר למשתמש שתאפשר זאת באופן בטוח היא פתרון מובנה עם SIM ברכב. בנוסף מציין הדו"ח כי מפעילי הסלולאר בעולם יחלו בעתיד לשווק חבילות סלולאר ייעודיות לרכב שיכללו חבילת גלישה משותפות לרכב ולסמארטפון, שירות טלמטיקה למכוניות (כמו
Green-Road), ניהול צי רכב (כמו טראפילוג), סטרימינג של מוזיקה לרכב (כמוWALLA MUSIC, MUSIX, ווליום) ועוד. בהתאם לכך צפוי גודל השוק של פתרונות התקשורת לרכב, שהיה ב-2012 קרוב ל-2 מיליארד דולר, לגדול לכ- 20 מליארד דולר עד שנת 2025.

קרא עוד:  הפתעה: LG הוסיפה ממשק שולחני בעדכון Android 10

מארק סילנפרוינד, מנכ"ל אקסל טלקום אומר: "בשוק הישראלי קיימים כיום כ- 500 אלף טלפונים קבועים לרכב הנמצאים בשימוש בזכות הבטיחות וקלות בהם התפעול שלהם בזמן השהייה ברכב. VOYAGER יהווה שדרוג טבעי ומשמעותי לאותם מכשירים ויאפשר למשתמשים עסקיים ופרטיים להנות מממשק חדשני, אפליקציות רכב ומחוויית תקשורת מושלמת ובטוחה ברכב".

סילנפרוינד מוסיף כי "מפעילים רבים בעולם המערבי, אשר הגיעו לחדירה של 110%, רואים בסביבת הרכב יעד אסטרטגי. בהתאם לכך פיתחנו את VOYAGER תוך מתן מענה לדרישות ולאפיונים שקבלנו ממפעילים באירופה לאספקת המכשיר האידיאלי עבורם".

שמוליק קרת, סגן נשיא ב- Waze, אומר: "VOYAGER יספק לנהגים חוויית ניווט מושלמת עם אפליקציית Waze ואנו שמחים לשתף פעולה עם אקסל טלקום בהשקת מכשיר מתקדם זה".

VOYAGER כולל מגוון תכונות מתקדמות ובכלל זה מקש ייעודי לפתיחה מהירה של אפליקציית הניווט Waze, חיוג קולי המאפשר הפעלה מהירה של שיחות ממקש ייעודי, חיבור ישיר למחשב הרכב(OBD) לקבלת אבחונים ובעיות ברכב, חיבור למערכת הסאונד ברכב לאספקת עוצמת שמע גבוהה במיוחד וחוויית מוסיקה מושלמת. בנוסף משמש VOYAGER כפלטפורמה לכל אפליקציות הרכב (כגון אפליקציות למציאת חנייה, תשלום עבור חניה, אפליקציות ייעודיות לניהול צי רכב ועוד), מהווה תחנת wi-fi המאפשרת לכל הנוסעים ברכב לגלוש באינטרנט ולקבל ולשלוח מיילים, וביצוע סנכרון של אנשי הקשר מהסמארטפון הנייד דרך ה- Gmail או האאוטלוק.

VOYAGER מספק מספר יתרונות בולטים לעומת השימוש בסמארטפונים באמצעות אוזניית בלוטוס:

  • בניגוד לסמארטפונים שזמן הסוללה שלהם מוגבל (ונוטה להיגמר במהירות בזמן השימוש בתוכנות ניווט), הסוללה של VOYAGER מחוברת למצבר הרכב ואיננה מוגבלת בזמן.
  • הטלפון הקבוע לרכב מצוייד בלחצן ייעודי לאפליקציות ניווט ומאפשר ניווט קל ובטוח בדרכים.
  • השימוש במכשיר שאינו מוחזק בקביעות ברכב אינו חוקי.
  • הממשק של הסמארטפונים אינו מותאם לרכב ואינו מאפשר שימוש במסכי מגע מבלי להסיט את המבט מהדרך. בנוסף הוא אינו כולל מקשים פיזיים ולרוב אינו מציע חיוג קולי בעברית.
  • הסמארטפונים מצויידים באנטנה פנימית וסובלים מקליטה מוגבלת בניגוד לטלפון הקבוע לרכב המצוייד באנטנה חיצונית לקליטה איכותית וגבוהה יותר.
  • משתמשי הסמארטפונים סובלים לעיתים מראות לקוייה של המכשירים בשל זוויות ראייה שאינן אידיאליות.
קרא עוד:  ההכרזה הרשמית על ה-Poco F2 מעבר לפינה

נתוני דוחות בגין שיחות לא בטוחות בזמן הנסיעה ברכב: ההערכה היא כי במהלך שנת 2012 נתפסו בישראל כ- 90 אלף נהגים כאשר הם מדברים בטלפון סלולארי ללא דיבורית בזמן הנהיגה וספגו כל אחד קנס של 1000 ש"ח ורישום של 4 נקודות בגין העבירה.