מייקרים, שימו לב: פרויקט חדש הופך את לוח התכנות לקטן הרבה יותר. AAduino הוא שמו של הלוח החדש שגודלו כסוללת אצבע (AA) בלבד.

למרות כי Raspberry Pi כבר הציג בשנה שעברה את Pi Zero הנחשב לבין לוחות המייקרים הקטנים ביותר, נראה כי AAduino שובר את השיא, עם גודל של 22.9 על 36.3 מ”מ בלבד והסיבה כי הוא גם בגודל של סוללת אצבע היא לא במקרה: אפשר לחבר את הלוח לבית סוללות סטנדרטי ובאמצעות זוג סוללות המחוברות לצידו ניתן לספק ללוח גם חשמל כך שהוא יכול להפוך לנייד.

ה-AAduino לא מיועד ליישומים הדורשים עיבוד רב ואינו גם אתגר ללוחות של Raspberry Pi, אלא הוא מבוסס על מפרט של לוח המייקרים Tiny328 הנחשב לחלש למדי אשר רץ על שבב Atmel ATmega328P עם מעבד 8 ביט בתדר של 20 הרץ לכל היותר, הכולל 32KB של פלאש, 2KB של זיכרון SRAM.

Two AA batteries and an AAduino side by side, in a display of effortless cool we haven't seen this side of Hollywood in a decade.

המטרה של המפתחים היא לספק למייקרים דרך להטמיע את הלוח הזעיר במוצרים “פשוטים” ובכך להפוך אותם לחכמים. כך ניתן לשלב את הלוח בחיישנים אלחוטיים, אזעקות, מצלמות ואפילו בצעצועים.

המחיר לא נקבע עדיין והמעוניינים יכולים להציץ בעמוד הפרויקט למידע נוסף.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.