ב-15 באפריל, שנה בדיוק לאחר שהכריזה בפריז על מכשיר הדגל הקודם שלה ה-Ascend P7, תכריז וואווי (Huawei) על מכשיר הדגל הבא Ascend P8, כשהפעם היא תעשה זאת מעבר לתעלה, בלונדון.

לפי הדיווחים אמור ה-P8 להיות מצויד במסך 5.2 אינץ' ברזולוציה של FHD, והוא יהיה מבוסס על מעבד ה-Kirin 930 מתומן הליבות של HiSilicon, חברת הבת של וואווי, מערכת על שבב שאמורה להציע שיפור ניכר לעומת ה-Kirin 910 שעליו מבוסס ה-P7. המצלמה אמורה להישאר ברמה של 13 מגה-פיקסלים, אך הפעם מתכוונים בוואווי להוסיף לה מבזק לד כפול וייצוב אופטי. המכשיר יגיע עם 3 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון פנימי.

בינתיים שחררה החברה טיזר לקראת ההשקה שבו היא מתייחסת באופן ישיר לצריכת הכוח של המכשיר, או יותר נכון לזמן עבודה משופר ובולט במיוחד. עם זאת לא ברור אם מדובר ברמז לסוללה גדולה מאוד או לטכנולוגיה מסוימת שמצליחה לגרור את זמן העבודה הרבה מעבר למצופה מטלפון.

עם זאת, אסור לשכוח שאחד המאפיינים של מכשירי הדגל של וואווי, ששייכים לסדרת ה-Ascend Px, הוא הדקיקות שלהם, כך שאלא אם החברה החליטה לזנוח את הקו הזה, קשה להאמין שמדובר בסוללה ענקית במיוחד.

את התשובות המלאות נדע כמובן בעוד חודש.