יצרנית המחשבים דל (Dell) הודיעה כי היא יוצאת משוק האנדרואיד (Android). החברה החליטה להפסיק לייצר טאבלטים בסדרת ה-Venue שמבוססים על אנדרואיד וכן את Wyse Clousd Connect שהוא מחשב זעיר מבוסס אנדרואיד שמיועד להפוך טלוויזיות למעין מחשבים אישיים. במקום זה, כך הודיעה החברה, היא תתמקד במחשבים ניידים ובמחשבי 2-ב-1 שמבוססים בעיקר על Windows, מערכת ההפעלה של מיקרוסופט (Microsoft).

"שוק הטאבלטים רווי למעלה ומעבר, ומעבר לכך יש ירידה בדרישה מצד הצרכנים, לכן החלטנו להפסיק את ליין טאבלטי ה-Venue מבוססי האנדרואיד", מסרה החברה. "אנחנו רואים עליה בפופולאריות של מכשירי 2-ב-1 מכיוון שהם מספקים תערובת מיטבית יותר של יכולות PC עם ניידות של טאבלט. זה נכון במיוחד בשוק המסחרי".

החברה תמשיך לספק שירות ואחריות למי שרכש את המכשירים שהיא מפסיקה לייצר, אבל רק עד לסוף תקופת האחריות ללא אפשרות הארכה. בנוסף, היא לא תספק יותר שדרוגים ועדכונים למוצרים אלו.

למרות שהיא מפסיקה לייצר מכשירי אנדרואיד, דל תמשיך לייצר מחשבי כרומבוק שמבוססים על ChromeOS, ומי שירצה גם יוכל לקבל מחשבים עם אובונטו (Ubuntu), הפצת הלינוקס של קנוניקל (Canonical).