עדכון חדש לבטא של SteamOS, הפצת הלינוקס (Linux) של Valve שמיועדת בעיקרון לפעול בקונוסלות משחקים שיפעלו בסביבת אתר המשחקים Steam, יכול למשוך אל ההפצה הזו כמה אוהדים נוספים בזכות הוספת תמיכה באתחול כפול.

הורדת קובץ ה-ISO הנוכחי של SteamOS תאפשר למשתמשים להתקין את מערכת ההפעלה לצד חלונות, לבחור איזו מערכת הפעלה תעלה באופן אוטומטי, ובהגדרות המתקדמות אף לבצע חלוקה של הכונן הקשיח לפי הצורך והנראות. בנוסף, תומכת הבטא כעת גם בהתקנה באמצעות כונן DVD, עבור למי שירצה לצרוב אותה על תקליטור, וכן באישוש המערכת במקרה הצורך. כמו אמורה מערכת ההפעלה לפעול כעת גם במערכות שאינן מבוססות על ממשק ה-UEFI.

בנוסף כוללת הבטא הנוכחית של מערכת ההפעלה, שמכונה Alchemist, מספר תיקונים שונים כמו העלמות של סמן העכבר במצבים שונים במשחקי מלחמה, אפשרות לחבר כעת במצב חם רמקולים המבוססים על חיבור USB, ואפילו תיקונים ספציפיים כמו WiFi שהתנתק במערכות ה-Brix Pro של ג'יגה-בייט (Gigabyte) וחיבור מערכת המקלדת והעכבר K400 של לוג'יטק (Logitech).

בחברה מקפידים לציין שמדובר בפרויקט שעדיין נמצא בעבודה, והשימוש במצבו הנוכחי אינו מומלץ אלא למתקדמים בתחום הלינוקס.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.