כולנו מתקשים לקבל החלטות בחיי היומיום. ישנן אינספור התלבטויות בהן נדרשת החלטה כאן ועכשיו: איזו מתנה לקנות, מה ללבוש לראיון עבודה, לאיזה סרט מומלץ ללכת וכיצד להתנהג בסיטואציה מסוימת – בעבודה, ביחסים, במשפחה ועוד. בעולם הסמארטפונים והרשתות החברתיות כולנו נהנים מאינטראקציה חברתית גם במרחב הווירטואלי. מה אם היינו יכולים לתעל את האינטראקציה לטובת קבלת פידבק מהחברים שיסייע לנו בקבלת החלטות בזמן אמת?

90sec, אפליקציה חברתית לשיתוף שאלות בזמן אמת וקבלת תשובות, המבוססות על העדפות החברים, ב 90 שניות בלבד. מדובר במדד חברתי לקבלת החלטות מידית המבוסס על "משאל רחוב" וירטואלי, כשהנשאלים הם חברים ואנשים קרובים שיש לנו עמם אינטראקציה יומיומית, במציאות או ברשת, ואנו לרוב סומכים על דעתם. כל זאת בשילוב חוויה בידורית המעבירה את "מדורת השבט" למרחב הווירטואלי.
*איך זה עובד?
כל משתמש יכול לשלוח לקבוצת העוקבים שלו באפליקציה שאלה הכוללת עד 4 אפשרויות בחירה ("שאלה אמריקאית") ולקבל פידבק מידי מכלל העוקבים תוך 90 שניות מרגע שליחת השאלה. החברים שבחרו להשיב מצטרפים לשעון הטיימר שסופר את השניות לאחור וצופים ביחד בתוצאות, כל אחד על גבי מסך הסמארטפון שלו. התשובות מתקבלות בניתוח גרפי ומוצגות בדיאגרמת עמודות המדרגת את הצבעות החברים. בלחיצת כפתור כל חבר יכול לראות מה היו הבחירות של שאר החברים ביחס לבחירה שלו והשואל יכול לראות את התפלגות ההעדפות של כלל חבריו.

קרא עוד:  וייבר מציעה מספר טלפון אחד לשימוש בכל מקום בעולם

ניתן לשלוח שאלות ותשובות עם טקסט או בשילוב עם תמונה. המשתמש מגדיר מראש את התשובות האפשריות, בהתאם לחלופות ביניהן הוא מתלבט. אחרי שמורידים את אפליקציית 90sec ניתן להזמין את החברים בפייסבוק ואת אנשי הקשר במכשיר ולצרפם למעגל העוקבים על מנת להסתייע בהם בקבלת ההחלטות השוטפת.

אברי גלעד, שותף ב- 90sec: "כאיש טלוויזיה הניזון מהפידבקים של הצופים התורמים לקבלת החלטות בשידור חי, חשתי כי קיים צורך בפלטפורמה חברתית שתאפשר לכל אדם לקבל תשובות מידיות, בכל זמן ובכל מקום: בבית, ברחוב או באולפן. אפליקציית 90sec עונה על צורך זה ומשלבת אינטראקטיביות עם תשובות בזמן אמת ובכך מהווה מדד אמיתי ואופטימלי לקבלת החלטות"

http://www.youtube.com/watch?v=Cj8oOhbTYME&authuser=0

לינק להורדה באייפון
https://itunes.apple.com/us/app/90sec/id737476907?mt=8
לינק להורדה באנדרואיד
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.beatman.ninetysec
*הודעה לעיתונות – פורסמה כלשונה