אחד הדברים החשובים שמשתמשי המחשבים למדו, וממש בשנים האחרונות, הוא שאין מערכת הפעלה שבטוחה לחלוטין בפני בעיות אבטחה. משתמשים רבים של מחשבי ה-Mac של אפל (Apple) למדו ממש על בשרם כי המחשבה שהמכשירים שלהם מוגנים יותר מפני מתקפות סייבר, תוכנות זדוניות ווירוסים היא לא יותר מדעה קדומה בלבד.

נתוני המשתמשים היו לאחד מהמשאבים יקרי הערך ביותר על פני כדור הארץ ורבים מבקשים להניח עליהם את ידיהם. אם בעבר מה שעמד בסיכון היה רק אופן פעולת מערכת ההפעלה ושלמות הקבצים שלנו, היום ייתכן מאוד שפרטים מלאים, כולל זהות אישית וסודות אינטימיים, עשויים להגיע לידיים שאף אחד ממש לא היה שיגיעו אליהן.

ההבנה שגם ה-Mac נמצא בחזית הסכנה היא אחד הדברים החשובים שכל מי משתמש במחשבים של אפל צריך להטמיע, וזה אומר שצריך גם להבין שיש צורך בהגנה מתאימה.

על מנת לשמור על הנתונים ועל בטיחות מערכת ההפעלה מפני איומי אבטחה, חשוב להצטייד בתוכנת אבטחה מתקדמת. כדי לסייע לכם במשימת הבחירה, אספנו רשימה קצרה של תוכנות מתקדמות ומשתלמות במיוחד שמציעות כמה מהכלים האיכותיים ביותר לאבטחת מידע ומערכת, וקן גם מאפשרות ליהנות מהן בחינם, או לפחות לנסות אותן למשך זמן מה ללא תשלום.

1. Intego – חודש ניסיון חינם

פתרון שמספק חבילה רחבה למדי של כלים מתקדמים המאפשרים להתגונן מפני טווח רחב של איומים מודרניים. מעבר להגנה מפני ווירוסים ותוכנות זדוניות, הוא מספק הגנה מפני סוסים טרויאניים ואמצעים מתקדמים לגניבת נתונים ואמצעי מעקב.

אחד מהיתרונות המשמעותיים ביותר של התוכנה הוא שהיא פותחה במיוחד עבור מכשירי Mac, ולא רק הותאמה לשימוש. משמעות הדבר הוא שפעילותה משתלבת במערכת ההפעלה עם תאימות מרבית. היא גם מותאמת למכשירי אפל הניידים, כך שהיא בעצם פתרון אידיאלי למכשירי החברה. בנוסף, לאחר תקופת הניסיון, אם מחליטים לרכוש את התוכנה, מוצעים מבצעים די משתלמים.

Image result for Intego"

Intego מציעה אבטחה שוטפת ברשת הביתית ומחוצה לה והגנה על נתונים בזמן אמת, כשסריקות המערכת מבוצעות ברמת אבטחה גבוהה וניתן לבצען באופן יזום או לתזמן. כחלק מהחבילה היא גם מציעה חומת אש דו כיוונית להגנה מרבית בעת שימוש ברשתות. מעבר לכך היא מציעה חבילה בידוד איומים עוצמתי.

התוכנה מאפשרת עבודה חלקה ונוחה עם מינימום הודעות, פרסומות או התראות מערכת, וזה מלווה בממשק משתמשי מהפשוטים שיש בתחום, כשגם תהליך התקנה עצמו מהיר ונוח. אפילו ההורדה אינה דורשת הרשמה מסורבלת לחשבונות.

מצד שני חסר פתרון זה מענה לאחד מאיומי האבטחה הקשים כיום ברשת – כופרות שיכולות לשתק מערכות ולסחוט ממך כספים. בנוסף, האיומים אינם מוסרים מהמערכת באופן אוטומטי.

מגוון פתרונות האבטחה האיכותיים ל-Mac הוא די מצומצם, וביניהם Intego היא אחת מהחזקות ביותר, במיוחד עם העיצוב המשתלב כה היטב במערכת. היא אחת מהמובילות בעוצמת הסריקות, למרות שהיא שזמינה גם למוגבלי תקציב, ובכל מקרה אפשר להוריד אותה לתקופת ניסיון.

2. Panda Security – חודש ניסיון בחינם

הגרסה המעודכנת והמחודשת של Panda יכולה לסרוק את כל המערכות במספר דקות בלבד במקום התהליך המפרך שהיה בעבר. כעת ניתן לאתר באמצעותה גם תוכנות כופר. היא מציעה חומת אש עוצמתית, אבטחה שוטפת, תמיכה טכנית מסביב לשעון, אבטחת כרטיסי זיכרון וכונני USB, שירות VPN עם הגבלת רוחב פס וכן אבטחת רשתות אלחוטיות.

הממשק של סביבת העבודה אינטואיטיבי ונוח, וכאמור, סריקת המערכת מהירה מאי פעם. מעבר לכך חשוב להדגיש מפילה עומס מזערי על משאבי המערכת, כך שהיא כמעט ואינה מורגשת. היא גם מאפשרת רכישה בטוחה ברשת.

Image result for Panda Security MAC"

אבל הגבלת רוחב הפס בעת השימוש ב-VPN יכולה להיות משמעותית עבור משתמשים רבים, כמו גם העובדה שזמינות שירותי התמיכה הטכנית מוגבלת. כן צריך לשים לב שלצורך הורדת גרסת הניסיון יש לפתוח חשבון. אבל החשוב מכל הוא שזיהוי האיומים בעת סריקה אינו יותר מממוצע.

3. BullGuard – חודש ניסיון בחינם

מדובר באחד מכלי האבטחה החזקים ביותר שיש והוא מציע מסינון תכנים לילדים ועד לבקרת קישורים חשודים והגנה מתוכנות כופר, וכאמור, ניתן לבחון את כל היכולות שמציעה התוכנה ללא עלות למשך חודש לפני רכישה.

השירות מציע סריקת נקודות תורפה, יכולות סינון תכנים, חומת אש, אפשרות להשתמש בהצפנת קבצים, מיטוב ביצועי מערכת כולל מצב האצת משחקים וכן הגנה מפני התוכנות הזדוניות של הדור החדש כולל שימוש בדיוג, סוסים טרויאניים ותוכנות כופר. עוד יתרון שלה הוא שלא נדרשת השקעה אינטנסיבית מדי, והיא בכל שומרת מפני מגוון רחב של איומים ברשת.

Image result for BullGuard Mac Os"

עם זאת מדי פעם מדי פעם צצות התראות שווא, אין שירותי VPN וניהול סיסמאות, ובנוסף, כדי ליהנות מכל מערך האבטחה, חייבים להפעיל את כלי סינון התכנים אשר מעמיסים על המערכת משמעותית.

4. Malwarebytes – ניסיון חינם למשך 14 יום

לאחרונה צצו ברשת כמה ביקורות חיוביות על תוכנה זו בגרסת ה-Mac שלה, והיא מקבילה לתוכנה שזכתה לשם יחסית טוב בסביבת ה-Windows. הגרסה החינמית מאפשרת למשתמשים להתנסות בחלק מהכלים, אבל אפשר לבחון את גרסת הפרימיום למשך שבועיים ואז ליהנות מכל הכלים שהיא מציעה לכל אורך תקופת הבדיקה.

בתקופת החינם אפשר לחסום אפליקציות חשודות ולבצע סריקות יזומות, אך לא ניתן להגן על מספר מכשירים וכן לא לקבל אבטחה שוטפת אלא אם רוכשים את גרסת הפרימיום. היא מטילה עומס מינימלי על משאבי המערכת, תופסת מקום מועט בכונן, וסריקת הווירוסים מתבצעת במהירות.

Image result for Malwarebytes MAC"

בשורה התחתונה בגרסה החינמית זו תוכנת אבטחה קלילה שאינה גובה משאבים רבים, במיוחד כל עוד לא מפריע למשתמש לבצע סריקות באופן יזום.

5. Bitdefender Virus Scanner – היצע כלים מצומצם

זהו כלי למשתמשים המעוניינים בהגנה טובה ואיכותית נגד האיומים המשמעותיים ביותר שממתינים להם ברשת ומוכנים להשקיע בכך מעט מעורבות.  השירות מגיע עם מאגר ווירוסים המתעדכן באופן תדיר, הוא מציע סריקה מקיפה ומעמיקה במיוחד, והוא תומך בהגנה על מערכת ההתראות Growl.

כפי שהוזכר לעיל הוא מציע סריקה מעמיקה והיא ניתנת להתאמה אישית בקלות. היא קלה מבחינת השימוש שלה במשאבי מערכת, והיא קלה לשימוש. היא מתאימה גם ל-Windows, והוא יודעת להסיר איומי אבטחה מקבצים ומתיקיות.

Image result for bitdefender virus scanner mac"

אבל לא מדובר בתוכנה שמתאימה לשימוש עסקי בעיקר בגלל שהיא אינה מציעה אבטחה שוטפת ומכיוון שארגז הכלים שלה די מצומצם. בנוסף, ההורדה דורשת הרשמה לחשבון.

היא מיועדת בעיקר לשמש כתוספת איכותית לאנטי וירוס קיים, ואז מדובר בכלי לא רע.

6. AVG – היצע כלים מצומצם

היא נחשבת לאחת מתוכנות האבטחה החינמיות הפופולריות ביותר עבור Windows, ואין סיבה שהיא לא תביא תועלת למשתמשי Mac, בעיקר עקב היותה אחת התוכנות האמינות בשוק.

היא מציעה אבטחה שוטפת הפועלת ברקע, מאגר נתונים המתעדכן באופן אוטומטי, סינון תכנים בעת גלישה ושימוש בדואר אלקטרוני, וגם תאימות עם מכשירי אנדרואיד מעבר ל-Windows.

Image result for avg mac"

מעבר לכך זו תוכנת אבטחה שמציעה התאמה אישית גמישה וידידותיות גבוהה למשתמש. ההרשמה לגרסה החינמית אינה דורש פרטי אשראי. והדבר הכי חשוב: היא מתגאה בשיעור זיהוי גבוה של כ-99.9% מהרושעות ולמרות זו אינה מעמיסה על משאבי המערכת. מצד שני , היצע כלים מוגבל, תהליך הסריקה איטי וכבד והגרוע מכל, פרסומות – אפילו בגרסה בתשלום.

מי שמעוניין בתוכנת אבטחה אמינה ונוחה ללא מעורבות משתמש תוכל תוכנה זו, המספקת אבטחה שוטפת איכותית הפועלת ברקע, להוות פתרון שהינו בהחלט מספק.

7. Webroot SecureAnywhere – ניסיון חינם ל-14 יום

תוכנה אשר נחשבת לפחות פופולרית אך מציעה כמה תכונות מתקדמות ששווה לבחון ב-14 הימים שהיא עומדת לרשות המשתמש ללא כל תשלום.

היא מציעה מעקב אחר פעילות חשודה בכל פעולה על המסך להגנה מפני פריצות. היא מאפשרת לקבוע סריקות יזומות בהתאמה אישית לפי תזמון. היא מספקת תוספי אבטחה לדפדפנים, וכן מאפשרת סריקת כונני USB וסינון חיפושים בעלי פוטנציאל לאיומי אבטחה.

Image result for Webroot SecureAnywhere"

הסריקה שלה מהירה והיא מספקת שיעור זיהוי תוכנות זדוניות גבוה, אך לפי ביקורות משתמשים ההגנה מפני ניסיונות דיוג אינה יעילה. ההרשמה לשירות החינמי אינו דורש פרטי אשראי, וזהו פתרון שמתאים ל-Windows ול-Mac כאחד.

בסופו של דבר הכלים המתקדמים נגד תוכנות זדוניות וגניבת פרטי זיהוי עוצמתיים במיוחד ושווה לבחון אותם, לפחות במשך השבועיים שניתנים ללא כל תשלום או התחייבות.

8. Sophos Home – ניסיון חינם למשך חודש

תוכנה המציעה בחינם מה שתוכנות מפורסמות ונחשבות יותר מציעות רק בתשלום, ובעוצמת הגנה שאינה נופלת מהן. את גרסת הפרימיום ניתן לנסות במשך חודש ללא כל תשלום, והיא גם מציה מנוי שנתי במחיר מפתיע לעומת מה שהיא מציעה.

בגרסה החינמית מקבלים אבטחה שוטפת ברמה גבוהה, סינון איומים מובנה בדפדפנים, סינון תכנים לילדים, אפשרות לשליטה מרחוק. לא מקבלים תמיכה טכנית 24/7, הגנה מפני כופרות וכן הגנה מתקדמת לשמירה על הפרטיות על מצלמות, מיקרופונים ואפליקציות. כלים אלו זמינים בגרסת הפרימיום.

Image result for Sophos Home MAC"

התוכנה לא מעמיסה יותר מדי על משאבי המערכת, היא מציעה ממשק ידידותי ונוח, ומתאימה גם ל-Windows. אבל, סינון התכנים לילדים לא יעיל, הסריקה איטית וכבדה במיוחד וכן לא ניתן להגדיר סריקות בהתאמה אישית. בנוסף, כדי להוריד אותה יש צורך בהרשמה לחשבון.

האפשרות להחיל את האבטחה על כמה מכשירים בו זמנית עם התאימות ל-Windows ו-Mac גם יחד, יכולה לאבטח את כל המשפחה תחת מנוי אחד.

בשורה בתחתונה

כיום גם לשוק ה-Mac יש כבר מספר פתרונות אבטחה ראויים בהחלט, וגם אם רבים מתנהלים על תקציב מוגבל ולא מוכנים לשלם כל סכום בשביל אבטחה המרבית, אין להקל ראש בהיקף הסיכונים שממתינים. כפי שראיתם ברשימה לעיל אפשר למצוא מספר פתרונות חינמיים לא רעים, וכן לבחור ממגוון אפשרויות של תוכנות פרימיום שמציעות תקופת בדיקה מסוימת.

כדי ללמוד על פתרונות אבטחה איכותיים נוספים, וברמה גבוהה, לחצו כאן כדי לקרוא על עוד מגוון תוכנות ל-Mac בתשלום במחירים תחרותיים.