באפל לא נחים על זרי הדפנה: לאחר שגילינו כי האייפד הצליח להגדיל שוב את נתח השוק שלו מ-58% ל-63% ברבעון האחרון, עושה רושם שאפל מחפשת לתת את "מכת המוות" לטאבלטים האנדרואידים ולשלוט בשוק הטאבלטים בצורה אבסולוטית, גם בשוק הנמוך.

ע"פ הדיווחים של האתר iMore, "מקור בכיר שכבר הוכיח את עצמו בעבר" מספר שאפל מחפשת לשחזר את מה שהיא עשתה בשנת 2004 כשהרחיבה את ליין האייפודים בכדי לא להשאיר מקום למתחרים בתחום הטאבלטים. איך זה בידיוק יקרה?

שמועות על ה-iPad Mini הן לא דבר חדש ולאחרונה הן אפילו מתחזקות. ע"פ השמועות, אפל מתכננת לייצר iPad Mini עם מסך בגודל של 7.85 אינץ' באותה רזולוציה של האייפד 3 – רזולוצית 2048×1536 שיחד עם גודל המסך הקטן יספקו לנו צפיפות מסך שקרובה למסך ה-iPhone 4 וב-4S, שהוא 326 PPI, כך שהמסך יהיה חד אפילו יותר מהאייפד 3. האייפד מיני יגיע ביחד עם 8GB זכרון (ככל הנראה תהיה גם גרסת 16GB) במחיר התחלתי של בין 200$ ל-250$ (בין 763 ש"ח ל-954 ש"ח), כשהוא מיועד לצאת בסביבות אוקטובר, במועד המקביל ליציאת ה-iPhone החדש. מישהו ביקש חגיגה של אפל ולא קיבל?

אם אתם שואלים אותנו, המהלך הזה יתן מכה קשה ולא פשוטה ליצרניות הטאבלטים השונות. אייפד מיני במחיר כה נמוך (פחות מ-1000 שקל) יהיה פשוט להיט בכל רחבי העולם מה שיגדיל בלא מעט אחוזים את נתח השוק הכללי של האייפד. (תמונה: אילוסטרציה, iMore)