אחד מכל 2 מכשירי אנדרואיד מריץ היום את הגרסה הפופולרית והמצליחה ביותר של אנדרואיד: 2.2 Froyo, או באחוזים, 51.8% בסה"כ, כך ע"פ הסטטיסטיקות והנתונים שנאספו על ידי גוגל בשבועיים האחרונים מחנות האנדרואיד מארקט. זוהי גדילה של יותר מ-20% בהשוואה לחודש ספטמבר שנה שעברה והקפיצה הגדולה לגרסה 2 שכיום שולטת ברוב מכשירי האנדרואיד בעולם עם 86% מסך המכשירים.

ומה קורה עם שאר גרסאות האנדרואיד? ובכן, הגרסה החדשה, 2.3 Gingerbread שרצה רק על מכשיר אחד, ה-Nexus S קיימת בסה"כ על 0.4% מכלל מכשירי האנדרואיד ברחבי העולם, או במילים אחרות ניתן לומר שכלל מכשירי ה-Nexus S שנמכרו עד כה מהווים 0.4% מכלל מכשירי האנדרואיד ברחבי העולם. 2.1 Elcair, שלצעירנו עדיין רצה על מכשירים פופולריים כמו ה-Milestone (כאן ההאשמה נופלת על מוטורולה שדוחה את העדכון כל פעם מחדש), נמצאת על 35.2% מכלל מכשירי האנדרואיד. ומה לגבי הגרסאות הישנות יותר? Android 1.5 רצה על 4.7% (בהשוואה לחודש נובמבר – 6.3%) ו-1.6 מגיעה ל-7.9% (בנובמבר זה היה 10.6%).

כמובן שככל שיעבור הזמן ויצרניות הסלולר ישדרגו את מכשיריהם לגרסה 2.3 (מתי יפסיקו לשווק מכשירים חדשים עם 2.2?!), מספר המכשירים שירוצו עם 2.3 יגדל, כאשר בחודשים הקרובים אנחנו צפויים לראות גרסה חדשה של אנדרואיד, ה-Ice Cream נכנסת לשוק.