עדיין מגיעים לעבודה רק לשם ישיבה בדיונים מרובי משתתפים? בעידן שבו האינטרנט מהיר דיו, ושכל אחד מאיתנו מחזיק בכיס טלפון חכם בעל מצלמה עוצמתית – נראה שהדבר מיותר ואת הישיבות הללו ניתן לעשות על גבי רשת האינטרנט. מצאנו 5 אפליקציות איתן ניתן לבצע בקלות שיחות וידאו קבוצתיות.

WhatsApp: הגיע הזמן גם לשיחות וידאו קבוצתיות

שיחות הוידאו הקבוצתיות הן לא דבר חדש, אך נראה שעם הטמעת התכונה באפליקציית המסרים המידיים הפופולארית ביותר, וואטסאפ (WhatApp) – גם ביצוע שיחות שכאלה יהפוך לנפוץ. לעת עתה, מוגבלות השיחות עד לארבעה משתתפים וכדי להפעיל אותן פשוט צריך להתחיל שיחת וידאו עם משתמש אחד וללחוץ על כפתור הוספת משתמשים שיופיע על המסך.

Facebook Messenger: רק אם יצרתם קבוצה מראש

וואטסאפ אמנם הייתה האחרונה להטמיע את התכונה, אך מי שהקדימה אותה הייתה פייסבוק (Facebook) שאפשרה למשתמשי הצ'אט שלה, ה-Facebook Messenger לבצע שיחות וידאו קבוצתיות כבר בסוף 2016. פייסבוק מאפשרת להפעיל את הוידאו הקבוצתי רק בקבוצות צ'אט שנוצרו מראש וישנה הגבלה לעד 6 חלונות וידאו פעילים בכל שיחה קבוצתית.

פגישה ישירות מהיומן – Google Hangouts

שירות השיחות של גוגל (Google), ה-Hangouts, מאפשר לבצע שיחות וידאו קבוצתיות עד ל-25 משתתפים בשיחה אחת. מלבד העובדה שהאפליקציה זמינה גם דרך המכשירים הניידים וגם דרך המחשב, ניתן גם לתזמן ולהזמין משתתפים לדיוני וידאו קבוצתיים גם באמצעות שירות היומן של Google.

קרא עוד:  מאות אפליקציות הציגו למשתמשים פרסומות ללא הפסקה וגוגל לא עשתה דבר

מכירים חברים חדשים באמצעות Houseparty

משתמשי האפליקציה, שפונה בעיקר לבני נוער, Houseparty'מציינים כיצד היא מסייעת לפתח היכרויות חדשות, בעיקר בעת קיום שיחות וידאו בקבוצות גדולות כשחבר מביא חבר. ניתן גם לשוחח בצ'אט, פרטי או קבוצתי, הצף על גבי חלונות הוידאו הפעילים, מבלי לעבור לחלון חדש. כמו כן, הכריזה לאחרונה החברה על גרסה נוספת המיועדת למחשבי Mac.

Appear.In: מצאו לעצמכם חדר

היתרון של השירות הזה שהוא מתנהל כולו על גבי הרשת מבלי להוריד למחשב או לטלפון החכם תוספים שונים. פשוט פותחים "חדר" שיחה, מקבלים לינק שאיתו ניתן להזמין את החברים ושם ניתן לנהל את שיחות הוידאו הקבוצתיות. הגרסה החינמית מוגבלת לעד ארבעה משתתפים. הגרסה בתשלום עשירה יותר בתכונות.

 

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.