לא, אנחנו לא עובדים עליכם, האחד באפריל חל בדיוק היום והעולם נוהג לציין את התאריך הזה במגוון מתיחות. אספנו עבורכם את המתיחות הגדולות שרצו באינטרנט בשנים האחרונות. ואל תקחו ברצינות כל ידיעה טכנולוגית שתתפרסם סביב התאריך הזה השנה.

מנוע חיפוש של ריחות

בשנת 2013 פרסמה גוגל (Google) מתיחה של האחד באפריל לפיה ניתן לחפש ריחות ברשת החברתית של החברה. אם זו לא היתה גוגל כנראה שהמתיחה היתה מועדת מראש לכשלון, אבל בגוגל, כנראה, הכל אפשרי. גם לשלוח ולקבל ריחות מחברים דרך מכשירים אלקטרוניים.

יוטיוב – האוסף

האתר השני הנצפה ביותר בעולם, יוטיוב (YouTube), מכיל סרטונים בנושאים שונים. גוגל, שהיא הבעלים של יוטיוב, מתחה את הגולשים ב-2012 שהיא הוציאה תקליטורי DVD הכוללים את כל הסרטונים מיוטיוב. מאז כמות הסרטונים ביוטיוב רק עולה ועולה ותזכירו לנו מהו DVD?

סלפי ממעוף הציפור

והנה דוגמה למתיחה שבסוף הפכה למוצר אמיתי ואפילו ישראלי. SelfieBot הוא אמנם מוצר בדיוני של Sphero שהוצג כמתיחה ב-2014. זהו בעצם רחפן המלווה אתכם במהלך היום-יום ומצלם תמונות סלפי מבלי שתצטרכו להשתמש במוט סלפי. בראשית 2017 הוצג Selfly בקמפיין מימון המונים.

כל מקלדת הופכת לסוויפטקי

הפטנט של המקלדות הוירטואליות של SwiftKey מאפשר להן לחזות את ההקלדה שלכם וכל שעליכם לעשות זה לגרור את האצבע מעל האותיות השונות המרכיבות את המילה. באחד באפריל 2014 מתחה החברה את הלקוחות וטענה שניתן להשתמש בטכנולוגיה גם במקלדות פיזיות. זאת בהנחה שלא תזיקו לאצבעות.

קרא עוד:  המפות של גוגל יציגו מד מהירות ויזהירו מפני סכנות בדרך

אד בלוק לחתולים

האינטרנט מלא בתמונות וסרטונים של חתולים. מה שהתחיל כמתיחה ב-2012 הפך אחר כך למוצר אמיתי באמצעותו ניתן לחסום כל תמונה או סרטון של חתול, ממש כפי שעושה חוסם הפרסומות הפופולארי AdBlock. תוכלו להוריד את CatBlock בקישור.