אנחנו נמצאים בתקופה של אי וודאות. בינתיים, רובנו מסתגרים בבית ומעמיסים על חבילת הגלישה, אבל מי אמר שזה יימשך לעד? קשה לדעת האם תשתיות האינטרנט בישראל יוכלו להמשיך לעמוד בעומס ההולך וגדל של הגולשים. אחת הדרכים להתמודד עם מצב קיצוני היא שימוש במודם סלולרי. הוא בהחלט יכול להוות חלופה לעת צרה. אז חיפשנו ומצאנו 5 נתבי רשת סלולריים ולכם נותר רק להשתמש בסים עם חבילת גלישה שתספק אתכם.

הבסיסי: D-Link 4G DWM-222

Image result for D-Link 4G DWM-222

אם אתם מחפשים משהו בסיסי וזול, DWM-222 של D-Link יתאים לכם כמו כפפה למחבר שלה. מדובר במודם סלולרי דור רביעי המתחבר למחשב בחיבור USB. הוא מאפשר חיבור נתונים סלולרי ככרטיס רשת נוסף, ומתאים לשימוש במערכות הפעלה Windows ו-Mac OS X. הוא תומך ברשתות דור 3 ודור 4 במהירות הורדה מקסימלית של 150 מגה-ביט/לשנייה ו-50 מגה-ביט/לשנייה בהעלאת נתונים. אפשר להפוך אותו גם להתקן אחסון כי יש בו מקום לכרטיס microSD בנפח שח עד 32 גיגה-בייט. אין אפשרות לשתף את החיבור והוא מתאים לעבודה מקומית בלבד.

המחיר: 120 שקלים

עם נקודת גישה: D-Link DWR-910

Image result for DWR-910

מתאם הרשת הסלולרי DWR-910, של אותה חברה ממש, קצת מתקדם יותר מהדגם הקודם. בנוסף ליכולות של גלישה במחשב ותמיכה ברשתות הדור ה-4, הוא מסוגל ליצור נקודת גישה עצמאית ולשתף את חיבור הרשת עם מכשירים נוספים בסביבה. יתרה מכך, מספיק רק לחבר את חיבור ה-USB לחשמל חיצוני כמו שנאי קיר או סוללה ניידת, והוא מיד ישתף את נקודת הגישה לכולם. ל-DWR-910 גם חריץ microSD לשימוש כאחסון מהיר וכן ממשק הפעלה מבוסס דפדפן.

המחיר: 295 שקלים

העצמאי: TP-Link M7200 4G LTE

Image result for TP-Link M7200

מי שלא רוצה להיות תלוי במחשב יעדיף כנראה נקודת גישה סלולרית עצמאית שתשמש כנקודה החמה שלו. M7200 של TP-Link הוא מודם סלולרי המשלב נקודת גישה וסוללה מובנית, כך שהוא מאפשר שימוש כנתב סלולרי עצמאי ונייד בכל מקום ובכל זמן. גודלו כרטיס אשראי כך שהיבט כזה ממש אינו בעייתי. הוא תומך ברשתות דור 4 LTE עם מהירות הורדה של עד 150 מגה-ביט/לשנייה, ויש לו סוללה המספיקה לעד 8 שעות שימוש רציפות או 480 שעות בזמן המתנה. נוריות החיווי יספקו מידע לגבי חיבור הרשת, הסוללה ועוד.

המחיר: 359 שקלים

לכל הבית: TP-Link Archer MR200

Image result for TP-Link Archer MR200

אם אתם כבר חושבים צעד אחד קדימה, ומחפשים סיבה להחליף את הנתב הרגיל שמספקת חברת האינטרנט, MR200 יכול להוות תחליף מצוין. מדובר בנתב שולחני סטנדרטי למראה, אך הוא מציע תמיכה כפולה – גם בסים וגם במודמים של התשתית שמציעה הוט. הוא תומך ברשתות דור רביעי בקצב הורדה של עד 150 מגה-ביט/לשנייה, יש לו חיבורי רשת מסוג RJ45, והוא גם מצויד בשתי אנטנות גדולות לקליטת WiFi מיטבית. מבחינת ביצועים בתוך הרשת, הוא מסוגל לספק עד 300 מגה-ביט/לשנייה בתדר 2.4 גיגה-הרץ ועד 433 מגה-ביט/לשנייה בתדר 5 גיגה-הרץ. יש לו גם ניהול תעבורה חכם ושליטה במכשירי הקצה המחוברים אליו וכן ניתן לנהל אותו דרך אפליקציה בטלפון. חשוב להדגיש כי הוא לא נייד ומחובר קבוע לחשמל בקיר.

המחיר: 460 שקלים

המתקדם: D-Link DWR-953

Image result for D-Link DWR-953

בדומה ל-MR200, ה-DWR-953 של D-Link הוא נתב נייח המיועד לשימוש קבוע בבית או במשרד. גם הוא מסוגל לתמוך בתשתית הוט או בשימוש בתקשורת סלולרית באמצעות כרטיס סים דור 3/4 עד למהירות של 150 מגה-ביט/לשנייה. ההבדל העיקרי הוא ביכולת הקליטה האלחוטית. הוא תומך ברשתות 2.4 או 5 גיגה-הרץ עד למהירות של 867 מגה-ביט/לשנייה. יש לו גם ארבע אנטנות, שתיים מהן פנימיות וכן ארבעה חיבורי רשת מסוג RJ45 1GbE לצד חיבור WAN נוסף.

המחיר: 740 שקלים

ועוד הערה אחת: חשוב לציין כי הגדרת המוצרים הללו לגלישה סלולרית דורשת ידע טכני וכן נדרש תמיכה של חברת הסלולר בשימוש בסים ל-DATA בשימוש בנקודות גישה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.