היום אנו חוגגים 69 שנים לעצמאות המדינה. את רוב השנים אמנם העבירו תושבי המדינה ללא טלפונים חכמים, אך מאז שאלה נכנסו לחיינו, ישנן גם כמה אפליקציות איתן נוכל לציין יום הולדת למדינת ישראל. ממנגל מסורתי דרך שירה בציבור ועד ביקור חוויתי בבסיסי חיל האוויר.

טסים במציאות מדומה

יום העצמאות בלי חיל האוויר הוא לא יום עצמאות. המטס החגיגי בשמי הארץ והבסיסים הפתוחים מנגישים את פעילותו של החיל החשוב הזה לכלל הציבור. המבקרים בבסיסי חיל האוויר, וגם הנשארים בבית, יוכלו ליהנות מאפליקציה בה יוכלו ללמוד יותר על המיצגים המוצגים בתערוכות שבבסיסים וגם להתנסות בהטסת מטוס בעזרת משקפי מציאות מדומה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

עם נשיא המדינה כבר שרתם?

זו כבר השנה השלישית ברציפות שנשיא המדינה הזמין את הציבור להקליט שיר ישראלי באמצעות אפליקציית Fusic הישראלית. אם תשתמשו באפליקציה, תוכלו להקליט את עצמכם שרים את השיר "נתתי לה חיי" של להקת כוורת. לקראת יום העצמאות שולבו הסרטונים לקליפ אחד בו תופיע המקהלה האינטרנטית שמורכבת מהגולשים השונים שהקליטו עצמם. הקליפ ישודר באירוע "כל ישראל מירושלים" שישודר בטלוויזיה מבית הנשיא ביום העצמאות. אמנם כבר מאוחר מדי לשלב את הסרטון בקליפ המלא, אך אנו מעריכים שתוכלו עדיין להקליט את עצמכם עד יום העצמאות, לשתף את הסרטון וגם לצפות במה שאחרים עשו.

להורדה: iOS | אנדרואיד

https://www.youtube.com/watch?v=vEDFANzhSmE

הגיעו מוכנים למנגל

אם ארגנתם בחייכם "על האש" עבור כמה אנשים, ודאי בפעמים הראשונות מצאתם את עצמכם באחת משתי הסיטואציות: חוסר במצרכים או עודף במצרכים, שכן קשה לחשב את כמויות המצרכים הנדרשות למספר האורחים שהוזמנו. אפליקציית "מנגליסט" תשאל אתכם כמה סועדים מתוכננים להגיע למנגל שלכם ומה הרגלי האכילה שלהם. אתם תזינו את סוגי הבשר והתוספות שתרצו להגיש והאפליקציה תחשב בעבורכם את כמויות המצרכים המדוייקות שאתם נדרשים לקנות. אם תרצו לחלק בין המשתתפים את רשימת המצרכים, תוכלו לעשות זאת באמצעות מייל שיישלח מהאפליקציה.

קרא עוד:  מצב כהה בוואטסאפ הגיע למשתמשי הבטא ב-iPhone

להורדה: iOS

מתאמנים בניפנוף

הצלחתם להדליק את המנגל? עכשיו מתחיל הספורט הלאומי – הנפנוף. כדי לאמן את עצמכם במלאכת הנפנוף, ובעיקר כדי להעסיק את הילדים הסקרנים סביבכם, פותחה אפליקציית "קופיקו מלך המנגל". עליכם לנפנף או לשקשק את מכשיר האייפון שבידיכם הכי מהר וחזק שאתם מצליחים. החיישנים המותקנים במכשיר ימדדו את עוצמת הנפנוף וסייעו לאפליקציה להעניק לכם ניקוד. מי יודע, אולי אתם תהיו אלופי הנפנוף של ישראל.

להורדה: iOS

שירו עם חברים

השירה בציבור, זו המבטאת כל כך את התרבות הישראלית, קיבלה בשנים האחרונות שידרוג יפני – הקריוקי. רבים בוחרים ללוות את המנגל המסורתי של יום העצמאות בשירת קריוקי ועבור כך ישנן אפליקציות שונות. עם אפליקציית "שרים קריוקי" תוכלו לחבר את הסמארטפון למסך הגדול, להפעיל את המנגינה ואת מילות השיר ולשיר בהנאה על פס הקול המקורי של השיר. באפליקציה תוכלו למצוא אלפי שירים מסגנונות שונים וגם ליצור קשר עם מפעילי קריוקי.

להורדה: iOS | אנדרואיד