מלבד אפליקציות, הטלפון משמש אותנו לא מעט לגלישה. כך בדומה למחשב, אפליקציית הדפדפן מגיעה יחד עם ההפעלה, אבל לא חייבים להסתפק בברירת המחדל וניתן למצוא דפדפנים רבים גם בחנויות האפליקציות. הנה כמה דפדפנים נוספים שכדאי לכם להכיר.

Opera Mini תחסוך בתעבורת נתונים

בעבר, כשחבילות האינטרנט הסלולרי היו מוגבלות, טעינת עמודי האינטרנט צרכה נתונים רבים מחבילת הגלישה. כדי לחסוך בחבילת הנתונים משתמש הדפדפן הזה באלגוריתם שדוחס אותם וכך הופכת הגלישה למהירה יותר. אז נכון שהיום חבילות הגלישה שלנו גדולות במיוחד, אך את הגלישה המהירה יאמצו הרבה גולשים בשתי ידיים. כמו כן, הגולשים באופרה מיני יהנו מחוסם פרסומות חלקי, מגלישה במקביל בהרבה כרטיסיות ובמצב מיוחד לגלישה בלילה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

הגידו ל-Dolphin לאן לגלוש

אל הדפדפן הזה תוכלו להגיד בקולכם לאן לגלוש והוא יעשה זאת. כמו כן, תוכלו לקבוע מראש שכל פעם שתציירו ציור מסויים ייפתח אתר שתגדירו מראש וישנם תוספים רבים ומגוונים שניתן להתקין בנוסף אליו.

ל-Doplphin גם ממשק נוח מאוד וניתן לשתף את התוכן בו אתם צופים בלחיצת כפתור, עבודה רבה עם לשוניות ועמוד מועדפים. כמו כן, מפתחי האפליקציה טוענים שעשו עבודה רבה מאחורי הקלעים שתהפוך את הדפדפן ליציב במיוחד.

להורדה: iOS | אנדרואיד

עוקבים אחרי העוקבים עם Ghostery

באתרים רבים מוטמעים כלים שונים שתפקידם לעקוב אחר הרגלי הגלישה שלנו. הנתונים הנאספים עלינו מהרשתות החברתיות, כמו גם ממנועי החיפוש ומאתרים שונים, ישמשו אחר כך את המשווקים לפרסם באתרים שלהם פרסומות המותאמות רק אלינו.

קרא עוד:  תפריט השיתוף החדש של כרום: יצירת ברקוד לסריקה וצילומי מסך

כדי לשלוט טוב יותר במידע האישי שלנו מאפשר הדפדפן Ghostery לצפות בכל השירותים שאוספים עלינו מידע בכל עמוד אינטרנט שנפתח בעזרתו. ניתן לחסום שירותים מסויימים ולהתיר לאחרים להמשיך לאסוף עלינו מידע.

להורדה: iOS | אנדרואיד

עם Adblock Browser תגלשו ללא פרסומות

בין אם אתם גולשים וותיקים ובין אם אתם גולשים חדשים – כנראה שכבר הבנתם שהפרסומות הן חלק בלתי נפרד מהאינטרנט. בגרסאות הדפדפנים שבמחשב ישנם כבר חוסמי פרסומות שיגרמו לרובן שלא להופיע, וכעת מגיעים חוסמי הפרסומות גם לטלפון החכם.

הדפדפן מתבסס על הטכנולוגיה הוותיקה של Adblock וכמעט שלא תופענה פרסומות אם תשתמשו בדפדפן הזה. ברגע שהפרסומות לא נטענות הופכת הגלישה למהירה ומהנה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

שועל בקוד פתוח: הכירו את FireFox

דפדפן הקוד הפתוח של מוזילה הוא אחד הדפדפנים הוותיקים והוא מלווה אותנו משנת 2004. עוד לפני שדפדפן ה-Chrome של גוגל הגיח לאוויר העולם, היה שם הדפדפן של FireFox ואיפשר גלישה בכמה כרטיסיות במקביל, חוסם חלונות קופצים ואפשרות להתקנת הרחבות שונות שישפרו את השימושיות בדפדפן. בזכות אפליקציית המובייל תוכלו ליהנות משלל תכונותיו של הדפדפן גם בטלפון החכם ואחת התכונות החביבות היא האפשרות לשלוח את כרטיסיית הדפדפן בה אתם גולשים כעת בהתקן אחד אל כל התקן אחר בו מופעל הדפדפן של FireFox.

להורדה: iOS | אנדרואיד