כבר מזה זמן אנחנו שומעים על “4K”, במיוחד בתערוכת CES האחרונה שחברות רבות הכריזו על מסכים בעלי רזולוציות גבוהות. המונח “4K” לא היה נחשב לשיווקי יותר מידי בתחום המסכים ורבים הסכימו כי הוא לא מתאים לתיאור הדור הבא של המסכים. כעת ארגון ה-ITU (ר”ת International Telecommunication Union) החליט באופן רשמי כי הטכנולוגיה החדשה תכונה Ultra High-Definition, או Ultra HD.

המונח החדש כבר היה בשימוש אצל מספר חברות והוא מסמל את האיכות הרזולוציה של המסכים החדשים. אם עד כה הכרנו את ה-High-Definition, או HDTV אשר הציגו תוכן ב-1080p (בפיקסלים 1,920×1080) או 720p, ה-Ultra HD קופץ לשלב הבא באבולוציית המסך עם רזולוציה של 4,000 על 2,000 פיקסלים ועד 4,000 על 3,000 פיקסלים, פי ארבעה ויותר כמות פיקסלים על המסך מאשר כיום.

כדי שמסך או מקרן ייחשב כ-UHD, עליו לעמוד ברזולוציה מינימלית 3,840 על 2,160 ועם 8 מיליון פיקסלים אקטיביים. היחס הסטנדרטי הוא 16:9 ובעל כניסת וידאו דיגיטלית אחת לפחות.

טכנולוגיית Ultra HD תהיה בין הבולטים בתערוכת CES 2013 שתערך בלאס וגאס בחודש ינואר הקרוב, אולם לא נראה אותם כל כך מהר בסלון זאת עד אשר המחירים יגיעו למחירים הגיוניים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.