האם בקרוב נזכה לגלוש ולהוריד מהסמארטפון במהירויות גבוהות? משרד הביטחון יחל בפינוי תדרים כבר השנה ותחילת הקמת תשתית דור 4 LTE בישראל תחל בתחילת 2014, כך מפרסם האתר דה-מארקר. על פי המתווה שהושג בהסכם בין משרד הביטחון לאוצר, תדרים באזור 2,600 מגה-הרץ יפונו באופן הדרגתי עד 2015 וכבר בסוף השנה יוכלו חברות הסלולר לרכוש את חלקם במכרז שיפורסם בעוד מספר חודשים.

אם הכל ילך כמתוכנן, פריסת דור 4 LTE בישראל תוכל להתבצע באופן מיידי לאחר סיום המכרז ואספקת שירותי תקשורת מהירים על ידי מפעילות הסלולר כבר בתחילת 2014, אולם לא ברור מי מבין 5 החברות יעשה זאת לאחר המכרז.

מכשירים לא תומכים
רשת תקשורת דור 4 LTE פועלת כיום ב-67 מדינות בעולם ומספקת מהירויות גבוהות של עד 100 מגה ביט לשנייה ובגרסא מתקדמת של LTE Advance (שעדיין לא שוחרר) ניתן להגיע למהירות של 1 ג’יגה ביט לשנייה הורדה ועד 500 מגה ביט לשנייה להורדה.  גם אם תוקם רשת דור 4 בישראל הרי שכיום רוב מכשירי הסלולר הנמכרים בארץ אינם תומכים בתדרים אלו וגם המכשירים החדשים כמו ה-Galaxy S4 או ה-Lumia 920, שכן היבואנים חוסכים ומוותרים מראש על תקשורת זו כדי להוזיל עלויות, אולם ישנם יבואנים פרטיים המביאים גרסאות אמריקאיות של המכשירים ולכן לחלק מועט מהמשתמשים יש כיום תמיכה. כל או כך נראה שרובנו נאלץ להחליף מכשיר בחדש אם נרצה להשתמש ולנצל את יכולות הרשת הרשת החדשה. ומה עם המחירים שרשתות הסלולר ייגבו? זו כבר שאלה לנושא אחר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.