מחקרים אחרונים בתחום מדעי המוח והמדעים הקוגניטיביים מצאו ראיות לכך שמשחקי וידאו מסוימים יכולים להיות טובים עבור השחקנים, אך מחקר חדש שפורסם בכת בעת Jornal of Neuroscience מצא כי משחקי התלת מימד (3D) אף מסוגלים לשפר את הזיכרון.

בהסתמך על מחקרי העבר בו מצאו חוקרים כי מי שנוהג לשחק לעיתים קרובות במשחקי פעולה כמו יריות ממבט ראשון (FPS) או אפילו משחקי קז'ואל כמו Candy Crush משפרים את זמן התגובה, הדיוק, חדות הראייה וקבלת החלטות מהירה, נבדק גם כיצד משחקי התלת מימד מסייעים למשתמש. כך נמצא כי מי שמשחק חצי שעה ביום יכול לשפר את הזיכרון ולעורר את המוח.

העדיפו משחקים עם עומק

הניסוי נערך על קבוצה של סטודנטים שעברו מבחן זיכרון כאשר חלקם שיחקו ב-Super Mario 3D World והחלק השני ב-Angry Birds בדו מימד. לאחר שבועיים של משחק במשך חצי שעה ביום, נערך מבחן זיכרון נוסף בו נראה שיפור של 12 אחוז לקבוצה ששיחקה ב-Super Mario בעוד הקבוצה ששיחקה ב-Angry Birds נראה כי לא היה כל שינוי משמעותי.

“השיפור בזיכרון שהצלחנו להמחיש הוא מייצג כ-20 עד 30 שנים של ירידה קוגניטיבית,” הסבירו מנהלי המחקר. “אבל זה מסוג הדברים שדורשים תחזוקה מתמדת, כמו ללכת לחדר כושר, כך שאם השקעת במשך חודש שלם זה נהדר – אבל זה לא יימשך כל חייך.”

קרא עוד:  מצב קזינו חדש ב-GTA Online הוכרז ואיתו צצו גם הונאות הרשת

AngryBirdsTitle

ואכן, לאחר כשבועיים בהם לא שיחקו המשתמשים, ביצועי הזיכרון היו בירידה, אולם עורכי המחקר אמרו כי משחקי התלת מימד הם קומפלקס של דברים כמו מורכבות, כיף, היסחפות ועוד, כך שהם אלו הדברים המסייעים לשיפור בזיכרון לטווח הארוך: “ניהול אורך חיים עסוק קוגניטיבית יכול ליצור את אותו האפקט. כמו טיסה לחו”ל, שיעורי שפה, ועוד.”

אז אם היה לכם ספק, הנה ההזדמנות שלכם לעשות משהו טוב לעצמכם. אז קידמה, לכו להתאמן. זה חשוב למוח שלכם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.