להפוך את הבית שלנו לחכם עם שורה של מוצרים חכמים נחשב עד לא מזמן לעתיד של האינטרנט. מגמת ה"אינטרנט של הדברים" (Internet of Things) הולכת ומתרחבת בשנתיים האחרונות, ויותר חברות (מגוגל ועד בזק) מכריזות על מוצרים חכמים לבית. העתיד הזה כבר כאן והוא פשוט מתמיד. הנה 10 שימושים שאפשר לעשות עם ערכת בית חכם:

  1. לתקשר עם הילדים מרחוק – סביר להניח שהסרט "שכחו אותי בבית" היה מקבל תפנית אחרת בעלילה לו רק היה מאובזר בבית חכם. מערכות חכמות בבית מאפשרות להסתכל על הילדים מרחוק באמצעות מצלמה, לוודא שאכן הגיעו בשלום הביתה ומתי, להבין האם הם רואים טלוויזיה במקום לעשות שיעורים' ולגלות מה קרה באמת לארוחת הצהריים שהכנתם. האח הגדול גרסת עשה זאת בעצמך.
  1. לגלות מי פתח את החלון או הדלת  – בין אם אתם בעבודה או בסידורים, תמיד תוכלו לקבל התראות מותאמות אישית באמצעות האפליקציה לסמארטפון במידה ודלת או חלון נפתחו.  מערכות הבית החכם מאובזרות בגלאי דלת או חלון שיודעים לספר מתי החתול נכנס או יצא דרך החלון ומתי הילדים חזרו באמת מבית הספר. גנבים או כלב שמנסה לברוח? לא בבית ספרנו.
  1. לאפשר למכשירי החשמל לעבוד לפי בקשתכם – זהו, החלום הכי רטוב מתגשם סוף סוף, והוא מפנק מתמיד. תמו הימים בהם ניהלתם את הזמן הפנוי בערב סביב זמן הדוד או מכונת הכביסה, כי מעתה תוכלו ללחוץ על כפתור ה-"הפעל" מהרכבת, אוטובוס או מהפקקים בדרך הביתה, ולהיכנס למקלחת חמה מיד או להגיע ישר לתלייה של הבגדים.
  1. לגדל חיית מחמד בלי רגשות אשם – במקום לאכול את עצמכם על כך שהשארתם את רקסי ומיצי לבד בבית, מעתה תוכלו לוודא אם הם אכלו, איפה הם מסתובבים והאם הם באמת מכבדים את חוקי הבית ולא עולים על הספה. מערכת הבית החכם מאפשרת לשוחח עם חיות המחמד ולהגיד "רקסי לא", לוודא שהם בריאים ובטוחים, לבדוק אם נוח להם ועוד.
קרא עוד:  5 מוצרים שכדאי לכם לבדוק ב-Cyber Monday


Smarthome shutterstock (1)

  1. לסלק גנבים – שוהים בחו"ל, בחופשה קצרה או נסעתם לארוחת שישי? באמצעות הבית החכם תוכלו לשים עין על הבית גם כשאתם לא בסביבה. הבית החכם מאפשר לקבל התראות כאשר הדלת או החלון נפתחים, להפעיל מערכת כריזה עם אזעקה ולנטר כל פעילות לא רצויה.

עכשיו במבצע: הצטרפו לשירות הבית החכם של בזק >>

  1. לשדרג את גיל הזהב – בלי רגשות אשם מיותרים ועם הרבה כוונות – בעזרת הבית החכם תוכלו לוודא שההורים המתבגרים שלכם קמו מהמיטה, לקחו את התרופות בזמן, יצאו לטיול היומי בשדרה ושהמטפל החדש והעדין אכן טיפל בהם בסבלנות.
  1. לעזור לבייביסטר או המטפלת – סוף סוף יצאתם לבלות, אבל ידוע שקשה להתנתק כאשר משאירים עולל קטן בבית. למרות המחשבה שמצלמה יכולה לגרום לתחושה לא נעימה אצל המטפלת או הבייביסטר, חשוב לקחת את ההיבטים החיובים. באמצעות המצלמה תוכלו לקבל התראות על רעש בכי חזק ובמידת הצורך לדבר ולהרגיע את התינוק עם קולכם המוכר, ועל הדרך לחסוך את שיחת הטלפון של האם הכל בסדר.
  1. להדליק ולכבות את האור – זה גם ידידותי לסביבה וגם לא צריך יותר להשאיר את האור בטרם יוצאים לבילוי. באמצעות הבית החכם תוכלו להדליק ולכבות את האור מרחוק.
  1. למדוד את טמפרטורת הבית – הבית החכם מצויד בחיישנים המודדים תנועה, טמפרטורה ולחות. וכן, אפשר להדליק את המזגן מרחוק בימים חמים וקרים, כך שהבית יהיה בדיוק בטמפרטורה המפנקת שתכנסו אליו.
קרא עוד:  אינסטגרם רוצה לדעת את הגיל שלכם כדי לסנן תוכן פוגעני


Smarthome shutterstock (3)

  1. לתצפת בלילה – עם מצלמת הלילה של הבית החכם תוכלו לקום בבוקר ולגלות אם מי שכרסם את הלחם על השיש נמנה עם דיירי הבית החוקיים או מגיע בדמות מכרסם קטן ואפור, אם המתבגרת שלכם אכן הגיעה בשעה שהבטיחה או מה עשו הגנבים המנוולים רחמנא ליצלן.


עכשיו במבצע: הצטרפו לשירות הבית החכם של בזק >>

 

***הכתבה נכתבה בשיתוף בזק

תמונות: Shutterstock