את מכשירי ה-Galaxy S8 ו-Galaxy S8 Plus סמסונג (Samsung) מאפשרת לאבטח במספר דרכים – שימוש בסיסמה, טביעת אצבע, רשתית וגם זיהוי פנים. אך נראה כי את זו האחרונה ניתן לעקוף די רבה מידי.

בסרטון שבהמשך מודגם כיצד נעקף מנגנון זיהוי הפנים על ידי הצגת תמונותו של המשתמש. כל שצריך הוא להציג תמונה של בעל המכשיר, לקרב אותה לחיישן והנעילה נפתחת במהירות ללא דרשה או סיסמה נוספת.

זוהי לא הפעם הראשונה שמנגנון זיהוי הפנים באנדרואיד נעקף כה בקלות וכבר ב-2011 נמצא שניתן לעקוף את ה-Face Unlcok, יכולת זיהוי פנים שהוטמעה בגרסת-Ice Cream Sandwich, על ידי הצגה של תמונה. בהמשך גוגל שיפרה את המנגנון על ידי הוספה של זיהוי 'חיות' המכריחה את המשתמש למצמץ על מנת להשלים את תהליך הזיהוי, אך כרגע מערכת זיהוי הפנים שמוטמעת במכשירי ה-Galaxy S8 לא כוללת אפשרות שכזו.

יש לציין כי המעקף נוסה על גרסת תוכנה לא סופית של המכשירים וייתכן כי היצרנית תטפל בבעיה. בנוסף חשוב לזכור כי לרוכשים של מכשירי ה-Galaxy S8 ישנן אפשרות זיהוי ביומטריות אלטרנטיביות חזקות יותר – שימוש בקורא טביעת האצבע, חרף המיקום הבעייתי שלו או שימוש בסורק הרשתית – יעילות הרבה יותר כנגד פריצה למכשיר.