ה-YotaPhone הוא אחד המכשירים היותר מיוחדים שיצא לנו לראות לאחרונה. המכשיר, אשר הוצג לראשונה בתחילת השנה בתערוכת הסלולר השנתית בברצלונה, הוכרז רשמית בשני אירועים שנערכו במקביל – אחד במוסקבה ואחד בלונדון.

כמובן שהתכונה המרשימה ביותר ב-YotaPhone 2 היא העובדה שיש בו שני מסכים: המסך הקדמי של המכשיר בגודל 5 אינץ' ברזולוציית Full HD מסוג Super AMOLED מתוצרת סמסונג, והוא מוגן על ידי זכוכית גורילה 3. אם תסובבו את המכשיר תגלו שיש שם עוד מסך, הפעם מדובר במסך בטכנולוגית דיו אלקטרוני בגודל 4.7 וברזולוציית 540×960, גם כן מוגן על ידי זכוכית גורילה 3. המסך האחורי מסוגל להציג התראות שונות, פגישות בלוח שנה, משימות, קריאת ספרים דיגיטליים ולמעשה כל יישום שאנו משתמשים בו, כך נחסכים שעות רבות בחיי סוללה.

בצד המפרט, ל-YotaPhone 2 יש הרבה להציע: שבב מרובע ליבות (Snapdragon 800) בתדר של 2.2 ג'יגה-הרץ, 2 ג'יגה-בייט של זיכרון עבודה ו-32 ג'יגה-בייט של זיכרון פנימי. המכשיר מגיע עם סוללת 2500 מילי-אמפר עם טעינה אלחוטית, וכן קישוריות Bluetooth 4 ו-NFC. למכשיר שתי מצלמות, האחורית בעלת 8 מגה-פיקסל והקדמית בעלת 2.1 מגה-פיקסל.

ה-YotaPhone 2 מגיע עם אנדרואיד 4.4.3, קצת מיושנת, ועתיד המכשיר בקשר לשדרוג לאנדרואיד 5 עדיין לוט באפלה. כך או כך, מחירו ברוסיה, כיאה למכשיר דגל, עומד על כ-612 דולרים והוא צפוי להגיע לשווקים באירופה בקרוב, כאשר זה יקרה כבר בתחילת 2015.

-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.