שנת 2013 הייתה שנה רווית אירועים; נוקיה נרכשה על ידי מיקרוסופט, סמסונג ואפל ממשיכות להתקוטט בבתי המשפט, קונסולות הדור הבא כבר כאן ו… אה, היו גם כמה מכשירים חביבים שהושקו. סוני, HTC, סמסונג ואחרות הציגו השנה מכשירים גדולים יותר, איכותיים ומהירים הרבה יותר. בתחום הטאבלטים השוק כבר לא שמור רק לאפל, אך זאת עדיין בראש טבלת המכירות, ובתחום הקונסולות נראה כי יש בולטת אחת מעל כולם. אלפים גולשים הצביעו בעכבר ובחרו במובילים של השנה לצד המאכזבים של השנה, אז מה גולשי TGspot הצביעו בסקר השנתי? אלה התוצאות.

סמארטפון השנה: Galaxy S4
זה היה קרב צמוד בהתחלה בין ה-Nexus 5 ל-LG G2, אבל ממקום השלישי צמח לפתע ה-Galaxy S4 ואתם בחרתם בו כמכשיר השנה עם 21% מהצבעות הגולשים. רואים השנה תפנית מעניין כי השוק הישראלי אינו שייך יותר רק לסמסונג, ויש מתחרה רצינית חדשה וקוראים לה LG אשר תופסת את המקום השני עם 18% מהצבעות והמקום השלישי ובהפרש קטן הוא ה-Nexus 5 עם 17%. באופן מפתיע ה-Galaxy Note 3 רק במקום הרביעי והרחק מאחור ה-HTC One עם 10% מקולות המצביעים.

טאבלט השנה: iPad Air
המערכת, העיצוב ונוחות השימוש, אלה כנראה עדיין נתנו את זכות הבכורה לאפל, אשר זכתה במקום הראשון עם טאבלט ה-iPad Air החדש שזכה ל-27% מהקולות. במקום השני והמכובד נמצא ה-Nexus 7 שהושק השנה עם 23% מהקולות ובמקום השלישי הטאבלט עם עט הסטילוס Galaxy Note 10.1 של סמסונג.

הטכנולוגית של השנה: גוגל
את התואר המכובד "חברת הטכנולוגיה של השנה" נתתם לגוגל, עם 39% מהקולות, בהפרש ניכר מהמקום השני הלא היא סמסונג עם 23% מהקולות. במקום השלישי נמצאת LG, אשר הציגה השנה מספר מכשירים משמעותיים ואכן מגיע לה להתברג לשלישיה הפותחת.

המאכזבת של השנה: אפל
וממצליחת השנה למאכזבת השנה, וזוהי אפל, אשר לא הצליחה להפתיע ולחדש במיוחד, ופרט ל-iOS 7 שרבים ממעריצי אפל מודים לה, האייפונים החדשים לא הציגו חידוש משמעותי. על זה נתנו לה הגולשים 34% מהקולות. במקום השני נמצאת נוקיה עם 18% מהקולות ולא צריך לנחש מדוע: למרות שהחברה הציגה מגוון מכשירים, רבים מהישראלים עדיין לא מתחברים למערכת ה-Windows Phone 8 ורכישתה על ידי מיקרוסופט גנזה את התקווה לראות מכשיר אנדרואיד מבית היצרנית הפינית.

Yearly roundup 2013 results 2

הפלופ של השנה: iPhone 5c
ואם שאלתם מדוע אפל היא המאכזבת של השנה, אז הסיבה העיקרית מצד גולשי TGspot הוא מכשיר ה-iPhone 5c אשר "זכה" ל-33% מההצבעות. מכשיר המיוצר ממעטפת פלסטיק של אפל היה נחשב בעיני רבים לירידה "לעם" של החברה, אולם המחיר הגבוה הוריד ציפיות והמכשיר הפך ללעג. במקום השני עם 21% בחרתם בשעון החכם כפלופ השנה, שכן ניתן לראות בהשקה של ה-Galaxy Gear כסוג של "התפוצצות הבועה" ולמרות שהנושא בוער אצל היצרניות, המשתמשים לא ממש מתלהבים מהרעיון. המקום השלישי שמור למיקרוסופט עם ה-Windows 8 וגרסת העדכון Windows 8.1, מערכת שאכזבה רבים ממשתמשיה אשר לא הביאה כל חידוש משמעותי.

החידוש הטכנולוגי של השנה: מסכים קעורים
חידוש המשמעותי מבחינתכם השנה היו המסכים הגמישים והקעורים, שאותם ראינו במכשירי ה-LG G Flex וה-Galaxy Round עם 27% מההצבעות. במקום השני כחידוש טכנולוגי היא רזולוציית UltraHD עם 18% מהקולות ובמקום השלישי חיישן טביעות האצבע של אפל, שלוש טכנולוגיות שנראה בשנה הבאה הרבה יותר.

מהומת השנה: אפל נגד סמסונג
כבר מספר שנים שתי היצרניות הגדולות מבלות בין קוטלי בית המשפט, וזוהי הבחירה שלכם כמהומת השנה עם 49% מהקולות. במקום השני נמצאת מיקרוסופט על רכישתה של נוקיה ובמקום השלישי הקרב השיווקי שעושה מיקרוסופט נגד גוגל.

הכי חברתית: פייסבוק
לא מפתיע שהישראלים בככל וגולשי TGspot בפרט עדיין מעדיפים את פייסבוק כרשת החברתית שלהם עם 70% מהקולות, אין כאו כל ספק. במקום השני אינסטגרם וטוויטר לא ממש מככבת.

קונסולת הגיימינג של השנה: PlayStation 4
שוק הקונסולות בוער, ולאחר מספר שנים של יובש הושקו השנה גם קונסולת ה-Xbox One וגם PlayStation 4 שזו גם זכתה במירב הקולות עם 50% מהקולות ואילו קונסולה של מיקרוסופט עם 30% מהקולות.

משחק השנה: GTA V
לא צריך לספר מדוע, אבל הנה חברת רוקסטר עושה זאת שוב עם משחק חדש בסדרה האלימה והמצויינת שלה שסחף 56% מהגולשים. במקום השני נמצא את Call off duty: Ghost עם 14% מהקולות ו-Battlefield 4 עם 11% מהקולות.

Yearly roundup 2013 results 2

Yearly roundup 2013 results 2

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.