שאומי (Xiaomi) הודיעה באופן רשמי כי בשבוע הבא, ב-26 ביולי, היא תציג את מערכת ההפעלה שלה בגרסתה החדשה, MIUI 9. כפי שכבר דיווחנו, מערכת ההפעלה אמורה לעבור שינוי עיצובי שאמור להפוך אותה לצבעונית יותר.

אבל כעת מתברר שהחברה אינה מתכוונת להשאיר את ההכרזה על מערכת ההפעלה בפני עצמה. בעמוד הרשמי שלה ב-Weibo, הרשת החברתית המובילה בסין, היא העלתה מודעה בה היא מציגה גרסה חדשה של ה-Mi 5 שתקרא Mi 5X, אולי כדי לא להשאיר את השטח רק להכרזה של מייזו (Meizu) על ה-Pro 7 המסקרן.

לא הכל ידוע על המכשיר החדש, אבל כן ידוע שהוא מצויד בחיישן טביעת אצבע ובזוג מצלמות מאחור, ואת זה קל להבין מהפרסומת שצורפה לפוסט ב-Weibo ומציגה את מי שיוביל את הקמפיין בסין, זמר ומפיק היפ-הופ שעונה לשם הבמה קריס וו.

מה שעוד ידוע הוא שהטלפון כנראה יגיע בשתי גרסאות. האחת, הפשוטה יותר, תגיע עם מעבד Snapdragon 625 ועם 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה. גרסה זו אמורה לעלות כ-299 דולר.

על הגרסה השנייה ידוע שהיא ככל הנראה תגיע עם המערכת על שבב Snapdragon 660. עם זאת לא ברור אם יהיה שינוי במערך הזיכרון, וכן לא ברור המחיר. אבל נותר רק שבוע לחכות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.