יצרנית הטלפונים והגאדג’טים הסינית שאומי (Xiaomi) מוכרת בעיקר בזכות מחיריה הזולים יחסית למכשיריה השונים כמו Redmi Note 3 או Mi 5 הנמכרים בתג מחיר נמוך בהרבה מהמקובל בהשוואה ליצרניות הגדולות.

אולם לפי הוגו בארה, סגן נשיא שאומי אשר אומר כי הם מתכננים להיכנס גם לשוק הפרימיום: "כשמסתכלים על מחירי המוצרים, מבינים כי הם יכולים לעלות עוד למעלה. הלקוחות שלנו דורשים מוצרי פרימיום מאיתנו, אז אנו מנסים להביא איכות גבוהה יותר על ידי שילוב של רכיבי פרימיום." אמר בארה ל-China Morning Post.

כיום, המחיר היקר ביותר לטלפון של שאומי הוא Mi 5, וגם זה עד תג מחיר של 400 דולר בלבד לדגם Pro עם 4GB זיכרון עבודה ו-128GB לאחסון, זאת לעומת הדגם הבסיסי עם 3GB זיכרון עבודה המוצע סביב 300 דולר, זאת מבלי להתפשר על החומרה הנחשבת לשוות ערך למכשירי דגל מובילים אחרים.

שאומי מתכננת כך נראה, ללכת בעקבות וואווי (Huawei), אשר החלה בשוק המכשירים הזולים בדומה לשאומי ובשנים האחרונות החליטה להתמקד בעיקר בשוק הפרימיום ואף מתמחרת את מוצריה יקר יחסית בתג מחיר סביב 600 דולרים ויותר. לשאומי יש ניסיון רב בתחום, לכן העובדה כי Mi 5 מיוצר מפלסטיק מעט הפחיתה מערכו, במיוחד אם משווים את עיצובו למכשירים של יצרניות סיניות אחרות כמו Vivo, Oppo, LeEco שכולן עברו לשימוש בגוף מתכתי כסטנדרט.