תמונות שהועלו ממצלמת אבטחה, בידי משתמש מהודו, מראות מכשיר טלפון שמתפוצץ ועולה באש, ללא כל סיבה מיוחדת, תוך שהוא מסכן את הסביבה. הסרטון הועלה לפייסבוק (Facebook) בידי בעלי המכשיר, אג'איי ראג' נאג'י, שסיפר שמדובר ב-Xi 4i של שאומי (Xiaomi).

נאג'י תייג את החברה בפוסט, סיפר שרכש את המכשיר לפני קצת יותר משנה, וכתב בין היתר: "הייתי יכול לאבד את חיי או את היד שלי, אנשים מסביבי גם היו יכולים להיפגע וכל המשרד היה יכול להישרף. אני מפחד מהתקרית הזו עד היום".

שאומי לא איחרה להגיב ושלחה הצהרה רשמית בה נכתב: "אנחנו מתייחסים לנושא הזה ברצינות וכבר התחלנו לחקור את העניין. יצרנו קשר עם הלקוח ונקבל את המכשיר שלו השבוע לצורך בדיקות. בינתיים הצענו לו מכשיר חלופי".

התפוצצות טלפונים הינה תופעה שאינה שכיחה אבל לא גם נדירה, וזה קרה בעבר גם למכשירים של סמסונג (Samsung) או של אפל (Apple). בסרטון האבטחה רואים אמנם שלא בוצעה במכשיר כל פעולה מיוחדת לפני שהחל לעלות באש, אבל ההמלצה היא קודם כל להימנע מלהשתמש במכשיר אם הוא מרגיש חם מדי, ואפילו לא להטעין אותו. כמו כן רצוי להשתמש רק במטענים ובכבלי ההטענה המקוריים שסופקו עם המכשיר.