חנות הפליי סטור (Play Store) אינה זמינה בסין, לכן שיאומי (Xiaomi) השיקה במדינה חנות ייעודית להורדת יישומי אנדרואיד משלה שזכתה להצלחה, עתה החברה פותחת את שעריה גם אל מפתחים מהמערב.

בזכות הוואקום שקיים בסין בעקבות העדר חנות היישומים והתוכן של גוגל זכתה Mi Apps, חנות היישומים החלופית לאנדרואיד (Android) של שיאומי להצלחה גדולה איתה קשה להתווכח – החנות אשר הושקה ב-2012 חוגגת ציון דרך לרגל כמות הורדות כוללת שעומדת של 10 מליארד יישומים, מדי יום מורידים מהחנות כ-50 מליון יישומים בממוצע ומתחילת השנה החברה העבירה למפתחים כ-60 מליון דולר.

כעת החברה מתכוונת להפוך את החנות לזמינה באופן גלובלי כך שמפתחים מהונג-קונג, טיוואן וסינגפור יוכלו להרחיב את קהל היעד שלהם ולהציע את מרכולתם גם למשתמשים מחוץ לסין. מפתחים יכולים להירשם בעמוד הייעודי. כרגע קשה לראות את ה-Mi Apps מצליחה להתחרות בהצלחה במדינות בהם הפליי סטור כן זמינה ומותקנת על כל מכשיר אנדרואיד, שכן גם אמזון (Amazon) וגם סמסונג (Samsung) לא הצליחו לשבור את השליטה שיש לחנות היישומים והתוכן של גוגל (Google).

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.