תופעת המשחקים המשומשים גורמת לתעשייה להפסיד כסף, למעשה המפיצה וחברות הפיתוח לא מרוויחות כלל בעת מכירה חוזרת של משחק. במיקרוסופט עם השקת  קונסולת ה'אקסבוקס וואן' (Xbox One) נוקטים בצעד נועז למדי על-מנת למגר את התופעה.

עוקבת אחרי המשתמש
מנגנון עובד כך – כאשר רוכשים לראשונה משחק חדש הוא מגיע עם קוד הפעלה חד-פעמי, את הקוד מכניסים בעת התקנת המשחק והוא נבדק ומאושר באמצעות החיבור לאינטרנט, מרגע שהקוד היה בשימוש לא ניתן להשתמש בו שוב והמשחק שאושר מקושר אל חשבון ה'אקסבוקס לייב' האישי של הרוכש. בעת מכירה חוזרת של משחק יש לרכוש קוד חדש. פיל הריסון (Phil Harrison) סגן נשיא במיקרוסופט צוטט כאשר אמר כי "דין קניית קוד חדש כדין קניית משחק חדש", כך שלמעשה רוכש המשחק יאלץ לשלם סכום זהה לזה של רכישת משחק חדש.

הדבר העלה מספר חששות, מה קורה כאשר באים לחבר ומעוניינים לשחק במשחק או כאשר משאילים משחק לתקופת זמן מוגבלת? האם גם אז יש לשלם את מחיר של משחק חדש? ובכן לארי הרב (Larry Hyrb),

"דין קניית קוד חדש כדין קניית משחק חדש, כך שלמעשה רוכש המשחק יאלץ לשלם סכום זהה לזה של רכישת משחק חדש"
אשר ידוע בכינויו כמייג'ר נלסון בקהילת האקסבוקס לייב מיהר להבהיר והודיע כי כן ניתן לשחק משחק אצל חבר מבלי לשלם את העלות אך בתנאי שהמשחק מופעל באמצעות חשבון האקסבוקס לייב של רוכש המשחק המקורי.

בעקבות הפרסומיים שעלו ברשת שעולה כי קונסולת ה'אקסבוקס וואן' לא תאפשר לשחק משחקי יד-שניה אמר פיל הריסון הצהרה נוספת והודיע כי "יש לנו פתרון – אם כי איננו דנים בו היום, אך תהיה אפשרות למכור את המשחקים המשומשים באמצעות האינטרנט" למעשה ייתכן ומדובר באותו מודל בו משתמשים ב'סטים' (Steam), אשר מאפשר לסחור במשחקים אשר הורדו מהחנות הווירטואלית וכאשר משחק נמכר באופן מקווה לקונה אחר אין למוכר אין אפשרות לשחק בו עוד.

בתוך כך נראה כי המפסידות הגדולות הם חנויות משחקים גדולות אשר נשענות ברובן על מודל של מכירת משחקים משומשים כמו 'גיימסטופ' (Gamestop) אשר בעקבות האפשרות על חסימת משחקים משומשים ספגה ירידה של 5 נקודות בשווי המנייה, אווץ'. (מקור)

צילום: Dekuwa

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.