אחד משלושת מקימי אפל, סטיב ווזניאק (Woz) הודה השבוע כי האייפון נמצא “מעט מאחור” בכל הנוגע לפיצ’רים של סמארטפון.

“אני גאה שיש לנו כל כך הרבה אוהדים נאמנים כאלה. אבל נאמנות זה לא דבר מובן מאליו, הצורך לקבל את המוצרים הטובים ביותר הוא תמיד קיים”, אמר ווזניאק. “כיום לדעתי אנחנו נמצאים מעט מאחור בכל הקשור לתכונות בסמארטפונים. יצרניות אחרות סגרו את הפער, סמסונג היא מתחרה גדולה. אבל דווקא בגלל שהם עושים כרגע מוצרים נהדרים.”

ווזניאק סתר מעט את דבריו כשהוא המשיך והסביר מדוע הוא עומד בתורי הענק יחד עם מעריצי אפל בכל השקת מוצר: “אם אפל הייתה עושה מוצרים גרועים, לא הייתי בתור”.

אפל שולטת בשוק הסמארטפונים
ואולם למרות הצהרותיו של ווזניאק, אפל הצליחה לעקוף את סמסונג ולהגיע לשליטה בשוק האמריקאי בתחום יצרניות הסמארטפונים, כך לעולה לפי נתוני comScore שפורסמו השבוע. אפל חולשת על 36.3% משוק הסמארטפון האמריקאי בהשוואה ל-21% לסמסונג ו-10.1% ל-HTC.

בהשוואת מערכות ההפעלה, גוגל במקום הראשון עם 53.4%, ולאחריה אפל עם 36.3%, בלקברי עם 6.4% ומיקרוסופט עם 2.6% בלבד. בהתחשב בכך שמערכת ה-iOS מגיעה רק על מספר מכשירים של אפל, למערכת האנדרואיד של גוגל כידוע לא חסר יצרניות, לכן עדיין בכל הקשור לשליטה בשוק האנדרואיד תמשיך ותשלוט, מה שהופך את ההשיג של אפל לנתון מרשים לא פחות.

תמונה: Brett Jordan

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.