מה יגרום לכם להחליף את מכשריכם? חברת ecoATM פרסמה סקר שנערך בקרב 1,050 בעלי טלפונים חכמים בני 18 ומעלה, העוסק בהחלפת מכשיר הטלפון בחדש, במעבר לחברה המתחרה, ובסיבות השונות. כשנשאלו המשתתפים לסיבה שתגרום להם להחליף את מכשירם ב-Galaxy S6 החדש, 22% ענו שיישקלו זאת אם מחירו ירד ו-26% ענו שאין סיבה שתגרום להם להחליף את המכשיר הנוכחי שלהם ב-Galaxy S6.

בנוסף, נשאלו בעלי מכשירי ה-iPhone מה היה גורם להם לעבור למכשיר של סמסונג: על פי המחקר, 24% היו עושים זאת אם היו מציעים להם החלפה בחינם (ברור), כאשר 16% היו עושים זאת אם מכשירי סמסונג היו מוצעים להם במחירים נמוכים יותר. אם נשים את סוגיית המחיר בצד, 21% היו מחליפים את ה-iPhone שלהם במכשיר סמסונג מכיוון שיש להם חיי סוללה ארוכים יותר, 18% היו עושים את ההחלפה בשל גודל המסך הגדול יותר, ו-3% היו עושים את המעבר מ-iPhone לסמסונג אם יותר מפורסמים היו מסתובבים עם מכשירי סמסונג, וכמובן שיש גם את הצד הזה: 16% לא היו מחליפים את ה-iPhone שלהם במכשיר סמסונג בשום תנאי.

כשנשאלו בעלי ה-iPhone מה מונע מהם להחליף לכל מכשיר אחר, רבע מהמשתתפים ענו שהעובדה שלחברים ולמשפחה שלהם יש מכשיר iPhone תמנע מהם להחליף אותו, כ-21% נשארים עם המכשיר בגלל התכונות הטובות שבו, ו-19% טוענים שהם משתמשים רק במכשירי אפל.

בשאלה נוספת נשאלו מה היה גורם להם לרכוש מכשיר חדש. 38% ירכשו מכשיר חדש רק לאחר שהחוזה בן השנתיים עם חברת הסלולר יגיע לסופו, כאשר 23% יחליפו מכשיר רק כאשר המכשיר הנוכחי שלהם יתקלקל או יישבר. בהמשך, 16% טוענים כי ירכשו מכשיר חדש כחצי שנה לאחר השקתו, בשעה ש-13% ירכשו מכשיר חדש כחודש לאחר ההשקה. 6% ירכשו מכשיר חדש ביום השקתו ו-4% ירכשו מכשיר חדש בהזמנה מוקדמת.

מנתונים אלו ניתן להסיק ש-61% יחליפו את המכשיר רק כאשר זה יהיה הכרחי, מה שאומר שרוב המשתתפים מרוצים מהמכשיר שברשותם או שהם כבולים לחבילת תקשורת במפעילת הסלולר.

שתף:
-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.
 • Lidor Kalfa

  אני ממש אוהב (או אהבתי) את סדרת הsgs של סמסונג, מה שתמיד עיצבן אותי וגם לי לשקול נטישה של החברה זה העובדה שהיא מעדכנת את המכשירים שלה ממש מאוחר ביחס לחברות אחרות.. הS4 עוד לא קיבל את הlolipop בעוד שהG2 של LG כבר קיבל את העדכון לפני כמעט שלושה חודשים.. בנוסף, החברה נטשה את הS3 ובקרוב לדעתי גם תנטוש את הS4.. כמו שמיקרוסופט עשו עם הXP..
  בכל מקרה, עכשיו גם המכשיר החדש שלהם (הS6) הפך להעתק גמור של אייפון 6 – והעובדה שהם הורידו את חריץ כרטיס הזיכרון ואת האופציה להוציא את הסוללה בכלל הורידה את הסיכום שלי להישאר עם סמסונג.. יש לי עוד גג חצי שנה עד שאני מחליף את הS4 שלי, מקווה שיוציאו גרסה של S6 עם אופציה להוציא את הסוללה.. על הכרטיס זיכרון עוד אפשר איכשהו להתפשר אם יש אופציה לOTG..

 • #android lover#

  אני לא מבין למה אנשים קונים עדיין אצל חברות הסלולר, אפשר לקבל אחריות בכל חנות שמכבדת את עצמה (אייבורי וכ"ו)

  • אור

   הסקר נעשה בארה"ב, המצב שם קצת שונה מבחינה זו.

   • Yossi Cohen

    כן שם אייפון עולה לך כ200$ ולא 700 ונוט עולה כ 250$ הבחירה בנוט דיי ברורה במקרה זה^^
    פה כבר אין יותר חוזים וגם כשהיו אז המכשיר עלה פי שלוש ולא שליש.

 • אנדרויד לנצח

  מוח היה יכול לעזור במקרה הזה…

 • לירון

  הכתבה הזו רק מוכיחה עד כמה אנשי אפל לא חכמים במיוחד.
  1. 16% היו עושים זאת אם מכשירי סמסונג היו מוצעים להם במחירים נמוכים יותר.
  *מכשירי אפל יקרים יותר… חשבתם על זה?

  2. היו עושים את המעבר מ-iPhone לסמסונג אם יותר מפורסמים היו מסתובבים עם מכשירי סמסונג
  2.1 רבע מהמשתתפים ענו שהעובדה שלחברים ולמשפחה שלהם יש מכשיר iPhone תמנע מהם להחליף אותו
  *מושפעים ברמה מטורפת עד כדי חולנית. מה איכפת לכם במה מפורסמים משתמשים?

  אוי ואבוי… עדיף שתישארו עם חברה כושלת כמו אפל, מתאים לכם.

  • סמארט

   החברה הכושלת שלך היא החברה הריווחית ביותר שמכרה הכי הרבה מכשירים בשנת 2014….
   התגובה נכתבה מנקסוס 5…

   • לירון

    סוף סוף הם הצליחו להתעלות פעם ראשונה על סמסונג, לא צריך להתלהב.
    חוץ מזה, תראה בדיוק למה הם מוכרים מכשירים, כי למפורסמים יש אותם…

   • יוסיHD

    בדיוק בגלל אותם אנשים מושפעים

  • Yossi Cohen

   מפורסמים משתמשים במכשירי האייפון מסיבה אחת עיקרית…
   זה יקר!
   וסיבות קטנות אחרות: לא איכפת להם מפיצ'רים הם תכלס רק מדברים ומתכתבים.
   אין להם זמן להתעסק עם קונפיגורציה של מכשיר אנדארואיד(כנראה? למרות שתכלס, יותר קל להשתמש באנדרואיד כמו נקסוס)
   עוד סיבה יכולה להיות: אפל משלמיםנותנים להם בחינם מכשירים כי הם חברת יח"צ.