האפשרות החוזרת לסגור אפליקציות ישירות ממסך ריבוי המשימות

מערכות ההפעלה המרכזיות של השבוע הזה הן אמנם  אלו של אפל, שהחל ממחר נזכה לראות אילו חידושים יגיעו אליהן בחודשים הקרובים, אך רגע לפני תחילת אירוע המפתחים של אפל, בו צפוי להיחשף השדרוג הגדול ביותר ל-iOS אי פעם, נחשפים גם מספר פרטים אודות העדכון הגדול הבא של Windows Phone, המכונה Windows Phone Blue או 8.1.

גולש באתר הקהילתי Reddit, שרכש לדבריו בשבוע שעבר מכשיר Lumia 920 באתר eBay, קיבל אותו עם גרסא ניסיונית של מערכת ההפעלה הסלולרית מבית מיקרוסופט שלפי מספרה הסידורי הורכבה לפני חודש בדיוק. בגרסא זו כלולים חידושים רבים, שהמרכזי ביניהם הוא מרכז התראות מסודר – אחת התכונות שעל המחסור בה ספגה מיקרוסופט ביקורת קשה ביותר. לפי צילומי מסך ששחרר הגולש, ניתן להתרשם כי מרכז ההתראות מציג את ההודעות באופן ויזואלי דומה למנגנון ההתראות הבסיסי הקיים, כפסי צבע על המסך, אך מרכז אותן יחד בטור אנכי הממויין לפי האפליקציות השונות מהן הן הגיעו. בנוסף, ניתן לראות מסך הגדרות חדש המאפשר להחליט אילו אפליקציות יוכלו להתריע דרך המרכז החדש. תמונה נוספת מראה כי הגישה להתראות נעשית דרך אריח ייעודי המציג את מספר ההתראות – החלטה תמוהה ביותר, שכן מספר ההתראות מכל אפליקציה כבר מוצג על מסך ההתחל באריחי האפליקציות השונות.

שינויים נוספים המוצגים בתמונות הם שדרוג לאפליקציית לוח השנה, המאפשרת עתה הצגת שבוע שלם, בנוסף למצבי ה"יום", ה"חודש" וה"אג'נדה" הקיימים כיום, לצד אריח חי חדש ללוח השנה הכוללל עיצוב ידידותי יותר וככל הנראה גם הצצה לתכונה חדשה המאפשרת לכלול כפתורים קטנים בתוך אריחים. בנוסף, כלולים שיפורים כלליים בממשק, ביניהם האפשרות לסגור אפליקציות מתוך מסך ריבוי המשימות, שהיתה במקור ב-Windows Phone 7.5 אך הועלמה בגרסא 8, ואפשרות למיין את רשימת האפליקציות לפי תדירות השימוש, ולא רק לפי האל"ף-בי"ת. יתר התמונות מראות אפליקציות ותכונות הכלולות רק בגרסאות מפתחים של המערכת, כגון יישומים לכיול וניטור מידע המתקבל מהחיישנים המובנים של המכשיר וכו'.

-פרסומת-
גרפומן עם קבלות (שכתב בעצמו), סטודנט לתקשורת באוניברסיטה הפתוחה ובלוגר טכנולוגי בכל פינה אפשרית ברשת הישראלית מאז 2008.