האפשרות החוזרת לסגור אפליקציות ישירות ממסך ריבוי המשימות

מערכות ההפעלה המרכזיות של השבוע הזה הן אמנם  אלו של אפל, שהחל ממחר נזכה לראות אילו חידושים יגיעו אליהן בחודשים הקרובים, אך רגע לפני תחילת אירוע המפתחים של אפל, בו צפוי להיחשף השדרוג הגדול ביותר ל-iOS אי פעם, נחשפים גם מספר פרטים אודות העדכון הגדול הבא של Windows Phone, המכונה Windows Phone Blue או 8.1.

גולש באתר הקהילתי Reddit, שרכש לדבריו בשבוע שעבר מכשיר Lumia 920 באתר eBay, קיבל אותו עם גרסא ניסיונית של מערכת ההפעלה הסלולרית מבית מיקרוסופט שלפי מספרה הסידורי הורכבה לפני חודש בדיוק. בגרסא זו כלולים חידושים רבים, שהמרכזי ביניהם הוא מרכז התראות מסודר – אחת התכונות שעל המחסור בה ספגה מיקרוסופט ביקורת קשה ביותר. לפי צילומי מסך ששחרר הגולש, ניתן להתרשם כי מרכז ההתראות מציג את ההודעות באופן ויזואלי דומה למנגנון ההתראות הבסיסי הקיים, כפסי צבע על המסך, אך מרכז אותן יחד בטור אנכי הממויין לפי האפליקציות השונות מהן הן הגיעו. בנוסף, ניתן לראות מסך הגדרות חדש המאפשר להחליט אילו אפליקציות יוכלו להתריע דרך המרכז החדש. תמונה נוספת מראה כי הגישה להתראות נעשית דרך אריח ייעודי המציג את מספר ההתראות – החלטה תמוהה ביותר, שכן מספר ההתראות מכל אפליקציה כבר מוצג על מסך ההתחל באריחי האפליקציות השונות.

שינויים נוספים המוצגים בתמונות הם שדרוג לאפליקציית לוח השנה, המאפשרת עתה הצגת שבוע שלם, בנוסף למצבי ה"יום", ה"חודש" וה"אג'נדה" הקיימים כיום, לצד אריח חי חדש ללוח השנה הכוללל עיצוב ידידותי יותר וככל הנראה גם הצצה לתכונה חדשה המאפשרת לכלול כפתורים קטנים בתוך אריחים. בנוסף, כלולים שיפורים כלליים בממשק, ביניהם האפשרות לסגור אפליקציות מתוך מסך ריבוי המשימות, שהיתה במקור ב-Windows Phone 7.5 אך הועלמה בגרסא 8, ואפשרות למיין את רשימת האפליקציות לפי תדירות השימוש, ולא רק לפי האל"ף-בי"ת. יתר התמונות מראות אפליקציות ותכונות הכלולות רק בגרסאות מפתחים של המערכת, כגון יישומים לכיול וניטור מידע המתקבל מהחיישנים המובנים של המכשיר וכו'.

שתף:
-פרסומת-
גרפומן עם קבלות (שכתב בעצמו), סטודנט לתקשורת באוניברסיטה הפתוחה ובלוגר טכנולוגי בכל פינה אפשרית ברשת הישראלית מאז 2008.
 • יניב

  מי שלא נסה שלא ידבר.
  מערכת הפעלה מצויינת-הכי טובה שיש היום(עבדתי קודם עם איפון ואנדרואיד)!!!

 • מישהו

  לא שמתם לב לדבר אחד שלא היה אמור ליקרות:
  מייקרוסופט אמרה שלא תהיה עוד עידכון תוכנה וגם תמיכה בלקוחות בנובמבר כך שנראה לי שאו שהוא עבד על כוחם, או שמי שמכר לו את זה הכניס לו לסמארטפון תוכנה חדשה שהוא פיתח לבד ושינה את המספר הסידורי

 • נתי גל

  אותה בעיה כמו גרסא 7. משעמם, יבש, חסר חיים.

 • בעיית הסטורג'

  הכי קריטית לתיקון… נקווה שיוציאו תיקון לבעיה.
  אחרת, כדאי שיסגרו את הבאסטה.

 • אחד

  "ביניהם האפשרות לסגור אפליקציות מתוך מסך ריבוי המשימות, שהיתה במקור ב-Windows Phone 7.5 אך הועלמה בגרסא 8"
  זה לא נכון גם בגרסת 7ץ5 לא הייתה אפשרות לסגור את היישום מריבוי משימות

 • מישהו

  שקודם יוסיפו עוד אפליקציות לחנות שלהם לפני שמוציאים גרסה חדשה

 • orff1998

  מקווה שהם יוסיפו את האפשרות לשים אפליקציות על הכרטיס זיכרון!!!

 • mr google

  זה אותו עיצוב משעמם ,
  מה שניתן לדעת שיקראו למערכת הזאת windows phone 8.1
  והיא תיהיה גרסה משופרת קלות
  למערכת המוכרת windows phone 8 .
  חוץ מריבוי משימות ולוח שנה משופר וכל השאר זה אותו הדבר – מערכת בסיסית ופשוטה בעיצוב שטוח.

 • בולי

  ממשק מזעזע 🙁

 • משהו בצלמית של הסוללה במרכז ההתראות לא נראה לי כלל, כאילו עשו העתק-הדבק מאיפשהוא…

 • גג

  לא מושך