כאשר מפתחים בוחרים את הפלטפורמה שבה הם יפתחו עליה, הם נתקלים בסוגיה של "הביצה והתרנגולת": מפתחים לא מעוניינים לפתח עבור מערכת-הפעלה בעלת כמות משתמשים קטנה ומשתמשים לא מעוניינים לרכוש מכשירים אשר מריצים מערכת-הפעלה ללא כמות מספקת של אפליקציות. וזה בדיוק מה שקרה ל-webOS של פאלם HP, מדובר במערכת הפעלה נהדרת, ידידותית ומתקדמת אך מאמצי שיווק דלים וחנות אפליקציות קטנה סגרו עליה את הגולל.

נראה שבמיקרוסופט יצליחו לשבור את המשוואה הזו וכי מערכת-ההפעלה השולחנית Windows 8 תתמוך בהרצת יישומי Windows Phone, כך שבעצם נתח השוק של מפתחי Windows Phone תופח אל כל מחשב שולחני או מחשב-לוח אשר יריץ את מערכת ההפעלה העתידית מבית מיקרוסופט. החברה כבר רמזה בעבר כי היא Windows 8 תהווה פלטפורמה אחת לכלל המכשירים שברשותנו –  מחשב, טלפונים ניידים, טלוויזיות וטאבלטים כך, אך אומנם לפני שאתם מתחילים לפתח עבור הפלטפורמה הניידית, חשוב לציין שטרם התקבל מהחברה אישור רשמי בנושא וכי מצפים כי הדבר יוכרז בכנס המפתחים השנתי של מיקרוסופט הנערך החודש. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.