כבר מחלקים הזמנות להלוויה.
תמונת המחשה: יאיר מור

מיקרוסופט תפסיק לתמוך במערכת ההפעלה הסלולרית Windows Phone 8 ב-8 ביולי 2014 – עוד כשנה ושלושה וחצי חודשים. הנתון מופיע באתר התמיכה הרשמי שלה, כפי שחשף הבלוג האיטלקי Plaffo. בנוסף, מופיע באותו אתר כי התמיכה ב-Windows Phone 7.8, ששוחררה החל בשבוע שעבר לאחר עיכוב שנבע מתקלה בממשק האריחים, תסתיים ב-9 בספטמבר 2014.

משמעות הדבר היא כי לאחר התאריכים הנקובים לא ישוחררו עדכונים עבור גרסאות אלו. או כלשונה של מיקרוסופט: "מיקרוסופט תספק עדכונים למערכת ההפעלה על מכשירך, כולל עדכוני אבטחה, למשך תקופה של 18 חודשים מתחילת מעגל החיים שלה. (קצב) הפצת העדכונים עשויה להיות בשליטת המפעילה הסלולרית או יצרנית המכשיר מהן רכשת את הטלפון. זמינות העדכונים מחולקת גם ע"י מדינה, אזור או יכולות חומרה (של המכשיר)".

לכאורה, ניתן להתרשם כי מיקרוסופט ממהרת לנטוש את מכשירי ה-Windows Phone שזה עתה יצאו. אך יש לזכור כי הפסקת העדכונים לגרסאות התוכנה הנוכחיות אינה קשורה בהכרח לעדכון המכשירים הקיימים: לפי דיווחים עליהם סיפרנו לכם לא פעם בחודשים האחרונים, החל מהקיץ או הסתיו הקרוב מתכננת החברה לעבור למערכת חדשה שתאחד אותה יותר עם Windows 8 למחשבים וטאבלטים ותתעדכן בתדירות גבוהה יותר, כשבמרכז יעמוד עדכון גדול פעם בשנה כפי שנוהגת אפל מזה זמן רב.

-פרסומת-
גרפומן עם קבלות (שכתב בעצמו), סטודנט לתקשורת באוניברסיטה הפתוחה ובלוגר טכנולוגי בכל פינה אפשרית ברשת הישראלית מאז 2008.