בעוד חלק ממאפייני האנדרואיד וה-iOS נחשבים כסטנדרט, אצל Windows Phone זה עדיין נחשב כתוספת חדשה. מספר תמונות שהודלפו בימים האחרונים ומידע של The Vergae חושפים שתי תוספות – עוזרת אישית ומרכז התראות.

מקורות המעורבים בבחינת גרסת Windows Phone 8.1 אומרים כי העוזרת האישית סטייל “Siri” של אפל המכונה תחת שם הקוד “Cortana” (קורטנה) ותספק למשתמש מידע שימושי על ידי כתיבה או פקודות קוליות ואף תחליף את החיפוש Bing שבמערכת בדומה ל-Google Now. העוזרת תזכיר למשתמש על פגישות, תבצע הוראות ותבדוק את מצב התנועה המקומי. מרכז ההתראות יפעל בדומה למערכות המתחרות ויאסוף את כל השיחות, ההודעות וההתראות השונות למקום אחד מרוכז.

דיווחים מהימים האחרונים מעידים גם כי מיקרוסופט תאפשר ליצרניות החומרה לוותר על מקשי המגע לטובת כפתורים כחלק ממשק המערכת, בדומה למהלך שביצעה גוגל בגרסת ה-Ice Cream Sandwich. נראה גם שליטה טובה יותר בשמע המכשיר וחלוקה לפי סוג השמע כמו שיחות, מוזיקה ועוד.

עוד אומרים באתר כי בזמן שבמיקרוסופט עמלים על הגרסה החדשה, בנוקיה עובדים על מכשיר חדש המכונה בשם הקוד “Goldfinger” אשר יהיה לבין הראשונים לנצל את החוסר צורך בכפתורים פיזיים וכן מסך מגע ייחודי שיזהה מחוות. העדכון יגיע לא לפני חודש אפריל בשנה הבאה באירוע שצפויה לערוך מיקרוסופט.