אם ברשותכם מחשב סלוני עם Windows Media Center לניהול תכני המדיה שלכם, תאלצו למצוא תחליף אחר בשדרוג ל-Windows 10.

מיקרוסופט אישרה כי תוכנת המדיה סנטר הוותיקה שהייתה זמינה באופן אינטגרלי עד Windows 8.1, תוסר ולא תסופק עוד עם Windows 10.  למעשה, פיתוחה כבר הופסק מספר שנים לפני כן, למרות כי בפועל היא הגיעה הן עם גרסה 7 ו-Windows Vista המושמצת. מיקרוסופט (Microsoft) הייתה בין הראשונות להשיק מערכת מדיה סנטר שיועדה למחשבים הסלונים עוד ב-2002 כאשר השיקה גרסת מערכת חלונות ייעודית בשם Windows XP Media Center Edition.

Windows Media Center סיפקה למשתמשים יכולות ניהול תכני בידור שונים בממשק נוח וברור למחברים את המחשב לטלוויזיה. היא כללה גישה לוידאו, מוזיקה, ניגון מדיה דיגיטלית כמו DVD, ניהול התמונות, הקלטה וצפייה בטלוויזיה ועוד. מיקרוסופט אף השיקה חומרה ייעודית כמו מקלדת ושלט רחוק שהתחברו למחשב וסיפקו יכולת שליטה קלה ומהירה.

כעת, על חובבי התוכנה של מיקרוסופט לחפש תחליפים, לא שחסר כאלה כמו Kodi (לשעבר XBMC) או MediaPortal.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
  • Asaf Moraz

    תוכנת המדיה סנטר של מיקרוסופט הייתה מהתוכנות המשובחות ביותר שיצא לי להכיר והיא טמנה בחובה פוטנציאל אדיר. השתמשתי בה בעבר באופן קבוע במחשב המדיה הסלוני שלי והיא פעלה מצוין. לצערי היא לא הצליחה להמריא כמו שצריך והפיכתה לקוד פתוח אולי הייתה תורמת להצלחתה. עם זאת, כיום קודי מבצעת עבודה טובה, אפילו טובה יותר, כך שזה לא כזה ביג דיל…

    • שלומי

      בעבר הלא רחוק הייתי משתמש בה, היא טובה ומעניינת מאוד. חבל באמת שמיקרוסופט לא הפיצה אותה והמשיכה בפיתוח. היום אני כבר די משתמש בקודי או פשוט פותח קובץ עם vlc