מנגנון העדכונים האוטמטי שהוטמע ב-Windows 10 קובע שמערכת ההפעלה תתעדכן גם ללא התערבות של המשתמש, בעיקר במקרים של עדכונים חשובים. אך במבחן המציאות התוצאות מורכבות יותר. יותר מפעם אחת הועלו לאינטרנט סרטונים ופרסומים המספרים כיצד שעות של עבודה או משחק אבדו כאשר מערכת ההפעלה 'החליטה' להתקין את העדכונים דווקא בזמן השימוש, ולבצע הפעלה מחדש למחשב.

כעת ייתכן ויהיה לכך פתרון. במיקרוסופט אמנם לא מתכוונים להחזיר את האפשרות להתקנה של עדכונים באופן ידני, אך היא מתכוונת לשנות את מנגנון האוטמטי ב-'עדכון יום השנה' (Anniversary Update) כך שהמשתמשים יוכלו להגדיר 'שעות פעילות' (Active Hours) שיציינו באלו שעות ביום המחשב משרת את בעליו לצורכי עבודה/משחקים, ובשעות אלו מנגנון העדכונים ימנע מהתקנה של עדכונים חדשים.

בשינוי הזה כבר קיים במהדורה 14316 של מערכת ההפעלה שזמינה עכשיו עבור חברי תוכנית ה-Windows Insider.

כיום הגרסה הנוכחית של מערכת ההפעלה מאפשרת לתזמן את מועד ההתקנה של העדכונים וההפעלה מחדש ובמקרים שונים, כדוגמת זה המוצג בסרטון, הם מתרחשים רק לאחר התעלמות מעדכונים במשך זמן ממושך.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • Yossi Cohen

  זה קורה לחבר שלי ב7 לי זה אף פעם לא קרה ב8 און 10

 • הגדרתי. עובד אחלה

 • עזרא

  מה אכפת להם לתת למשתמש להתקין עדכונים ידיני? מה עושים במקרים שהיו עדכונים שדפקו את המערכת כמו שקרה עם וינדוס 7? מי שהתקין יכל להסיר ומי שלא התקין יכל לבדוק איזה עדכון גרם לתקלה וכך היתה אפשרות לבטל את ההתקנה הספציפית שלו מראש.

  • Liron

   נכון.

  • רון ויצמן

   יש אפשרות להתקנת עדכונים באופן ידני. הבעיה שבאוטומט זה מפריע במשחקי אונליין. לכל עדכון שגורם לבעיה יוצא עדכון שמתקן.

  • בולבוליהו

   כל עדכון עובר בקבוצת האינסיידרס קודם כל (לפני שהוא בכלל מתפרסם לכלל המשתמשים כמו לי ולך).. קבוצת בודקי הבטא – שמונה מאות מיליוני משתמשים.. כך שהסיכוי שעדכון כלשהו ייצא בעייתי הוא נמוך ביותר! בווינדוס 10 זה הכל השתנה והמשתמשים מעורבים בכל פיתוח המוצר ובכל מה שייקרה בהמשך!! שימו לב שווינדוס 10 זהו שירות ולא מוצר – ומכך נגזרים כל הדברים, ובכלל הגישה הרעננה שהביא עמו סאטיה נאדלה – המנכ"ל החדש יחסית של מיקרוסופט! הסר דאגה מלבך בנוגע לעדכונים! ביניים אף עדכון שהותקן אצלי לא גרם לבעיות!! אבל תסתכל על חצי הכוס המלאה – ככה תמיד תהיה מעודכן ולא יהיה לך איך להאשים את מיקרוסופט בכל הנוגע לבאגים במערכת ההפעלה כתוצאה משימוש בגרסה ישנה יותר או שכחה לעדכן!! ככה מיקרוסופט תפסו שתי ציפורים במכה!! פחות ביקורות שליליות ויותר חוויה חלקה למשתמש!!