מנגנון העדכונים האוטמטי שהוטמע ב-Windows 10 קובע שמערכת ההפעלה תתעדכן גם ללא התערבות של המשתמש, בעיקר במקרים של עדכונים חשובים. אך במבחן המציאות התוצאות מורכבות יותר. יותר מפעם אחת הועלו לאינטרנט סרטונים ופרסומים המספרים כיצד שעות של עבודה או משחק אבדו כאשר מערכת ההפעלה 'החליטה' להתקין את העדכונים דווקא בזמן השימוש, ולבצע הפעלה מחדש למחשב.

כעת ייתכן ויהיה לכך פתרון. במיקרוסופט אמנם לא מתכוונים להחזיר את האפשרות להתקנה של עדכונים באופן ידני, אך היא מתכוונת לשנות את מנגנון האוטמטי ב-'עדכון יום השנה' (Anniversary Update) כך שהמשתמשים יוכלו להגדיר 'שעות פעילות' (Active Hours) שיציינו באלו שעות ביום המחשב משרת את בעליו לצורכי עבודה/משחקים, ובשעות אלו מנגנון העדכונים ימנע מהתקנה של עדכונים חדשים.

בשינוי הזה כבר קיים במהדורה 14316 של מערכת ההפעלה שזמינה עכשיו עבור חברי תוכנית ה-Windows Insider.

כיום הגרסה הנוכחית של מערכת ההפעלה מאפשרת לתזמן את מועד ההתקנה של העדכונים וההפעלה מחדש ובמקרים שונים, כדוגמת זה המוצג בסרטון, הם מתרחשים רק לאחר התעלמות מעדכונים במשך זמן ממושך.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.