מאז השקת קונסולת ה-Xbox המקורית, הגיימרים שמשחקים על-גבי המחשב-האישי לא זכו לתשומת לב מיוחדת ממיקרוסופט (Microsoft). אמש באירוע החשיפה של Windows 10 פיל ספנסר הציג את יישום ה-Xbox החדש שישולב במכשירי Windows 10 ויאחד את חווית הגיימינג בקונסולה ובמחשב האיש.

היישום החדש מציג את הלך הרוח החדש במיקרוסופט בו כל הפלטפורמות השונות של החברה הולכת 'לשחק יפה אחת עם השנייה'. הוא מציע מספר יכולות שלבטח יקסמו לבעלי מחשב אישי המצוידים גם בקונסולת Xbox – כמו אפשרות לצפות בזרם העדכונים של החברים מהשירות Xbox Live, לצפות בסרטונים שהמשתמשים השונים העלו, להגיב לפעילות שלהם, לצפות בהישגים ועוד. היישום אף מביא אל המחשב האישי את ה-Game DVR, יכולת המאפשרת בלחיצה על צירוף המקשים Windows+G לשמור סרטון משחקיות של חצי השעה האחרונה. באירוע ההכרזה הדגים ספנסר כיצד הוא לוכד סרטון משחקיות מתוך משחק שרץ ב-Steam, כך נראה שהיכולת הזו משולבת ברמת מערכת ההפעלה עצמה.

באירוע הוכרז גם כי הכותר Fable Legends שיגיע גם אל המחשב האישי ויאפשר לשחקני המחשב האישי לשחק ביחד או כנגד שחקני Xbox. מיקרוסופט מאפשרת את היכולת הזו, אם כי מפתחים יוכלו לבחור האם להטמיע אותה. עם כל ההכרזות הללו, היכולת המעניינת והחשובה ביותר היא האפשרות להזרים משחקים מ-Xbox One אל כל מכשיר המריץ את Windows 10. ספנסר הציג את היכולת הזו כשהוא משחק בכותר המירוצים Forza Horizon ב-Surface Pro 3. השליטה נעשתה באמצעות בקר שליטה של Xbox One, ונראה כי מדובר בתשובה של מיקרוסופט ליכולות ה-Remote Play שקיימות כבר בקונסולת ה-PlayStation 4 או יכולת ה-In-Home Streaming שמאפשרת Steam עם מחשבים אישיים נוספים שמחוברים על-גבי הרשת הביתית.

לשם שינוי נראה כי הפעם במיקרוסופט נוקטים בצעדים הנכונים על-מנת לגרום לגיימרים לאמץ את מערכת ההפעלה החדשה ולהתחרות באיומים חדשים כמו ה-Steam OS, מערכת ההפעלה של Valve.

Windows 10 תשחק יפה עם ה-Xbox One

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.