לפני ימים מספר שחררה אפל (Apple) למפתחים את iOS 6.1.3. גרסה זו של מערכת ההפעלה אמורה לתקן מספר באגים בגרסאות הקודמות, כולל הבאג המאפשר למשתמשים לעקוף את נעילת המכשיר. משתמשים רבים, כמובן, בדקו ישר במקורות שלהם מה עומדים לעשות ההאקרים בנוגע לגרסה החדשה. הם כמובן חיכו לשמוע את הבשורות המשמחות, מבחינתם, לפיהן גם גרסה זו, כמו 6.1.1 ו-6.1.2, תהיה ניתנת לפריצה. אך, לצערם, כנראה שלפחות בינתיים זה לא יקרה.

אתמול הודיע PlanetBeing, ההאקר שעומד בראש קבוצת evad3rs האחראית לפריצות הקודמות, כי על פי בדיקות ראשוניות שנערכו לגרסה החדשה, חור אבטחה אחד מתוך חמישה חורי אבטחה שדרושים לביצוע הפריצה, נחסם. זו כמובן לא הפעם הראשונה בה אפל מצליחה לחסום חורי אבטחה ששמשו האקרים לפריצות, אבל הפעם, כך נראה, היא הצליחה להעמיד בפני ההאקרים סיטואציה קשה מאוד.

כמה ימים לפני שחרורה של הפריצה צייץ אחד ההאקרים השותפים בפריצה בטוויטר כי התקדמות רבה נעשה וכי עתיד הפריצה נראה בהיר, מה שאומר שנמצאו חורי אבטחה רבים – משמע שגם עכשיו יכולים ההאקרים להשתמש בהם על מנת לאפשר פריצה גם בגרסה 6.1.3. אך המצב אינו פשוט כמו שהוא נשמע, כיוון שאם ישתמשו ההאקרים בחורי האבטחה הנוספים עכשיו, כיצד ייפרצו מערכות הפעלה עתידיות יותר, כדוגמת iOS 7? הבעיה הנמצאת כרגע על הפרק היא האם להשתמש בחורי האבטחה לצורך המשך קיומיות הפריצה, או להורות למשתמשים אשר רוצים להישאר עם אייפונים פרוצים שלא לעדכן ל-iOS 6.1.3, שגם ככה לא כוללת שיפורים משמעתיים.

iOS 6.1.3 נמצאת בגרסת הבטא השנייה שלה וצפויה להשתחרר בקרוב. בעלי מכשירים פרוצים שרוצים להישאר עם מכשירים פרוצים, מומלץ להם שלא לעדכן עד אשר יתקבל אישור מההאקרים.

(מקור)