בניגוד לתחילת דרכה, וואן פלוס (OnePlus) זנחה את שיטת ההזמנות ועברה למכירה ישירה. בין אם דרך אתר הבית שלה, או בין אם דרך משווקים שונים ואתרי מכירות מעבר לים. זה אומר מצד אחד שבעיית מלאים כבר כמעט ואין לה, אבל מצד שני המחיר של המכשיר כבר לא נמוך כפי שהיה בדגם הראשון. ובכל זאת, OnePlus 5 עדיין נחשב לאטרקטיבי שכן הוא מציע מפרט של מכשיר דגל במחיר קטן בהרבה.

המכשיר מגיע בשני דגמים: אחד עם 6 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה והשני עם 8 גי'גה-בייט. רוב המשתמשים בהחלט יכולים להסתפק בדגם עם הזיכרון הקטן יותר, כי סביר להניח שגם זה לא ינוצל לחלוטין. עם זאת, כבר אין יותר דגמי משנה המיועדים לשוק הסיני, האמריקאי ו/או האירופאי שמציעים חומרה מעט שונה לצורך תמיכה בתדרי הסלולר השונים. בדגם הנוכחי וואן פלוס ניצלה את היכולות של Snapdragon 835, והמכשיר תומך ב-34 רצועות שידור סלולרי שונות.

הכי זול: רכישה מאתרי המכירות

את OnePlus 5 ניתן לרכוש ישירות מאתר החברה. דרך נוחה למדי למי שגר בארצות הברית, במזרח ובאירופה, אבל לא עבורנו הישראלים. המחיר הרשמי הוא 479 דולר ו-539 דולר בהתאמה לגודל הזיכרון. אם רוצים להזמין באתר, צריך להשתמש בחברת גישור שתספק כתובת מקומית בארצות הברית או להיעזר בחבר הגר באחת המדינות.

האפשרות הפשוטה יותר היא להזמין דרך אתרי המכירות הסינים. בחנויות אלו המחיר מעט יותר גבוה אבל אין צורך בחיפוש פתרונות משלימים.

כך, לדוגמה, באתר GearBest מחירו של OnePlus 5 הוא 489.99 דולר (קופון OnePlus4G) ו-579.99 דולר בהתאמה. באתר GeekBuying המחיר דומה, אך דגם ה-8 ג'יגה-בייט יקר יותר ב-10 דולר. בתרגום לשקלים המחיר הוא 1,700 ו-2,100 שקל בהתאמה, לפני עלויות מסים.

מי שמעדיף לרכוש דרך מוכרים פרטיים ב-eBay, המחיר של המכשיר הפשוט יותר הוא 531.99 דולר, שהם כ-1,850 שקל לפני מסים, אם יהיו, בכניסה לישראל.

בארץ הוא עדיין לא הושק רשמית על ידי היבואנית סי-דטה. כן ניתן למצוא אותו ברשת גו מובייל המציעה את דגם ה-6 ג'יגה-בייט ב-2,249 שקל. אפשר להעריך כי זה יהיה לערך גם כן מחירו שסי-דטה תתחיל במכירה הרשמית.

כמובן, שאם כבר רכשתם אז זה הזמן להצטייד גם באביזרים נלווים, עדיף שיהיו מקוריים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.