ב-2010 שחררה אפל (Apple) יישום בשם Find My iPhone המאפשר לבעלי מכשירי האייפון או האייפד לאתר את המכשיר במקרה והוא אובד. מיקום המכשיר מוצג על-גבי מפה וישנה אפשרות להשמיע התראה קולית, במידה והמכשיר אבד היכן שהוא בבית, לכתוב הודעה שתוצג על מסך הנעילה או למחוק מרחוק את התוכן הכלול במכשיר. מאז עלו לרשת שלל סיפורים על בעלים שהיישום הקטן איחד אותם בחזרה עם המכשיר האבוד שלהם.

לגוגל (Google) באופן מפתיע דווקא קיים פתרון מובנה דומה, אך הוא זמין רק עבור משתמשי ה-Google Apps, הלקוחות של חבילת שירותי הרשת העסקיים של החברה. עבור הלקוחות הפרטיים ששואלים את עצמם היכן 'היכן האנדרואיד שלי?' גוגל ענתה שהיא תספק אפשרות איתור בקרוב, אך עד אז ניתן למצוא מגוון פתרונות של חברות צד שלישי.

Lookout – יתרונות הענן

homepage-phone-in-hand
Lookout Security, חבילה מקיפה במיוחד.

Look Security הוא היישום המקיף ביותר לאבטחה של המכשיר – הוא כולל אנטי-ווירוס ויכולות איתור ושליחה של התראה קולית מרחוק. בנוסף לכל אלו מאפשר היישום לשמור בענן מידע חשוב כמו רשימת אנשי-קשר. בניגוד ליישומים אחרים Lookout Security לא צריך שהמכשיר יהיה פעיל על-מנת לאתר אותו והוא כולל אפשרות בשם Lens Flare אשר שומרת את המיקום האחרון של המכשיר כאשר הוא פעל. כמו-כן כולל היישום אפשרות לגיבוי אנשי הקשר בשרת של החברה ואפשרות לשחזר אותם למכשיר אחר, אפשרות קצת פחות שימושית לאלו המשתמשים באנשי הקשר בחשבון הגוגל שלהם.

עבור אלו המעוניינים לפתוח את הכיס ולשלם על מנוי חודשי בסך 2.99 דולר, או מנוי שנתי במחיר של 29.99 דולר, יש אפשרויות נוספות כמו דפדפן מאובטח אשר מונע כניסה לאתרים בעלי קוד זדוני, מנוע פרטיות אשר סורק את היישומים המותקנים על המכשיר ומציין באלו הרשאות משתמש כל יישום, אפשרות לגבות בענן גם תמונות והיסטוריית שיחות והאפשרות לנעול או למחוק את כל המידע השמור על המכשיר. להורדה בחינם מהחנות: Lookout Security & Antivirus.

Mobile Security & Antivirus ו-AntiVirus Security – FREE – הצמודות

Avast_Mobile_Security_Phone_Locator-600x520
Avast, חבילת אבטחה מקיפה.

Avast ו-AVG הן חברות מוכרות מעולם המחשב האישי אשר מציעות תוכנות אנטי-ווירוס בחינם. לכן, אין זה מפתיע שהן מציעות את מרכולתן גם למכשירי האנדרואיד. חבילת האבטחה למכשירים כוללת יכולות אנטי-ווירוס לצד אפשרות לאיתור ומחיקה של המכשיר מרוחק. שתיהן די צמודות ומציעות יכולות כמעט זהות: הצגת מיקום המכשיר על גבי מפה, נעילת המכשיר באמצעות פקודה מהרשת או בהודעה כתובה, מחיקה כוללת של המכשיר, הצגת הודעה על-גבי מסך הנעילה ואף השמעת התראה קולית.

להורדה בחינם מהחנות: AVG AntiVirus Security – FREE או Avast! Mobile Security & Antivirus.

Norton Anti-Theft – היקרה

Symantec היא שם דבר בעולם אבטחת המידע, החברה מציעה מגוון כלים לאבטחת המחשב האישי מזה שני-עשורים. לכן אין זה מפתיע שלחברה מגוון כלים לאבטחה גם של מכשיר האנדרואיד – החברה מציע בחנות היישומים של גוגל את Norton Anti-Theft אשר מאפשר לאתר את המכשיר, לשלוח לו הודעה ולנעול אותו מרחוק.

אומנם היישום ניתן להורדה בחינם וזמין לשימוש למשך שבוע ללא תשלום, אך לאחר מכן נדרש מנוי שנתי בעלות של 29.99 דולר אשר כולל שלושה מכשירים בניהם גם מחשב אישי מבוסס חלונות או MacOS. מדובר בסכום יקר אבל עבור אלו שיש להם כבר מנוי לשירות ה-Anti-Theft של Symantec על מכשיר אחר, ייתכן ומדובר בעסקה משתלמת. כמו-כן יש לציין כי התשלום מקנה מנוי לשירות האחסון בענן Norton Zone בנפח 5 ג'יגה-בייט המאפשר לשתף קבצים באופן מאובטח. להורדת גרסת התנסות מהחנות: Norton Anti-Theft.

Cerberus – קליל אך עוצמתי

cerberusss
שווה להתעכב על ההגדרות הראשוניות.

Cerberus הוא היישום המקיף ביותר שבחבורה. הוא היישום הבולט של מפתחת קטנה ועלומה בשם LSDroid. כמו המתחרים הגדולים יותר היישום מאפשר לנעול את המכשיר מרחוק, להציג הודעה על המסך, למחוק את התוכן, להציג את מיקום המכשיר ואף להשמיע התראה קולית גם כאשר המכשיר נמצא במצב שקט. בעוד האפשרויות הללו דורשות חיבור לרשת, Cerberus מאפשר למחוק ולנעול את המכשיר באמצעות שליחת מסרון (SMS). בנוסף לכך היישום רב העוצמה מציע כלים נוספים אשר יכולים לעזור באיתור המכשיר או בחשיפת זהות הגנב: צילום במצלמה הקדמית של המכשיר כאשר מוזן קוד שגוי, שליחת הודעה למספר קבוע מראש כאשר מוחלף כרטיס הסים, הקלטת קול באמצעות המיקרופון לפי דרישה ואף רישום של המספרים של השיחות היוצאות והנכנסות. עוד אפשרות שראויה לציון היא חסימת הסרת היישום ללא קוד.

מדובר ביישום קליל אך, כאמור, רב עוצמה. אומנם היישום הוא לא חינמי, אך בתשלום חד-פעמי של 2.99 אירו ניתן לרכוש רישיון לכל החיים לשימוש בעד שלושה מכשירים. הדבר היחיד שמונע מאיתנו להכריז עליו כעל יישום חובה הוא שהחברה שעומדת מאחריו לא ידועה, אך לפי הביקורות בחנות המקוונת של גוגל, נראה כי היישום עושה את עבודתו נאמנה. להורדה גרסת התנסות מהחנות: Cerberus Anti Theft.

Plan B – ליום שאחרי

קרה הגרוע מכל והמכשיר כבר אבד, אך אבוי לא הותקן עליו מבעוד מועד יישום לאיתור. ובכן, מסתבר שיש פתרון – היישום Plan B מבית Lookout מאפשר לאתר את המכשיר. עושים זאת באמצעות האתר של Gogle Play ממנו ניתן  להתקין את היישום על המכשיר מרחוק – בתנאי שהוא פועל ובעל חיבור רשת פעיל.

היישום יתחיל לעבוד מאחורי הקלעים מיד בסיום ההתקנה ויהיה ניתן להציג את מיקומו באמצעות אתר החברה. להורדה בחינם מהחנות: Plan B.

קרידט לתמונה: Android Australia.

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.