אחד החששות עבור משתמשי הוואטסאפ הוא מחיקת היסטוריית ההודעות שלהם. שדרוג האפליקציה שלא כהלכה וסיבות כאלו ואחרות, יכולות להביא כמעט לחורבן עבור המשתמשים שסה"כ רצו לשמור מכל משמר הודעות חשובות, השיחות הראשונות עם בן/בת הזוג ועוד. אופציה חדשה למשתמשי האנדרואיד בלבד, עשויה להביא קץ למחיקת פתאומית של הודעות.

השרות החדש שתשיק בקרוב אפליקציית המסרים למשתמשי האנדרואיד בלבד לעת עתה, יאפשר לגבות את כל היסטוריית השיחות והתמונות ישירות בשרותי הענן של גוגל, גוגל דרייב, ולשחזר אותן במקרה הצורך – אפילו בעת רכישת מכשיר חדש. בנוסף, יוכלו המשתמשים לבחור את תדירות הגיבוי בין פעם בשבוע, חודש או גיבוי יומי ולחילופין ניתן לכבות את האופציה לחלוטין – טוב למשתמשים החרדים מחדירה לפרטיות. אופציה נוספת שקיימת היא אפשרות לבחור האם הגיבוי ייעשה על גבי הרשת הסלולרית או על גבי הרשת האלחוטית.

על מנת לגשת להגדרות הגיבוי, יש להוריד את הגרסה העדכנית ביותר של אפליקציית המסרים, לבחור באופציית ההגדרות/הגדרות צ'אט ומשם לבחור בגיבוי הודעות. עם זאת, חשוב לציין שהגירסה טרם הגיעה לחנות הגוגל פליי, על כן נדרשים משתמשי האנדרואיד להורידה ידנית מהקישור הבא (יש לוודא כי אופציית התקנת יישומים ממקורות שאינם מוכרים מסומנת בהגדרות המכשיר).

חשוב לציין כי גם למשתמשי מערכת ה-iOS קיים שרות דומה דרכו יכולים לגבות את השיחות היקרות. למעשה, אופציה זו כבר מובנית במערכת שכן גיבוי השיחות עצמו כבר קיים באופן אוטמטי בשרותי ה-iCloud, אך נדרשת התערבות המשתמשים להפעילה בצורה ידנית.

נראה כי משהו טוב עובר על אפליקציית המסרים הגדולה בעולם, והאפשרויות החדשות הן עדות ישירה לכך כמי שמנסה לבסס את מעמדה. לאחרונה, השיקה את השרות לדפדפן דרכו יוכלו המשתמשים לצ'וטט דרך המחשב האישי, בנוסף לאופציית השיחות הקוליות שזמינה בינתיים למשתמשי האנדרואיד בלבד ובקרוב תגיע גם לפלטפורמות נוספות. כך או כך, אין ספק כי מי שנהנה מכך הם לא אחרים מהמשתמשים עצמם.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.