ווטסאפ ממשיכה להיות אפליקציית התקשורת הפופולארית ביותר בישראל ובמדינות רבות בעולם, כשהיא משאירה מאחור אפליקציות ושירותים מתחרים וטכנולוגיות כמו SMS. אמנם מדי פעם נוספים לה פיצ'רים שונים, ופיצ'רים חשובים נמצאים בפיתוח, אבל נדמה שאחד הפיצ'רים הכי מבוקשים על ידי משתמשי האפליקציה לא מוצא את דרכו לאפליקציה, ואנחנו מדברים כמובן על האפשרות לקרוא ולהשיב להודעות ווטסאפ מהמחשב האישי. כי אחרי הכל רוב הזמן אנחנו נמצאים מול מחשב, עם מקלדת גדולה ונוחה, ולא תמיד מתחשק לנו לשלוף את הסלולרי, להכניס את קוד הפתיחה, להיכנס לאפליקציה ואז לענות בעזרת המקלדת של הסמארטפון.

ווטסאפ עצמה לא מראה סימנים של אינטגרציה קרובה עם המחשב האישי, זאת למרות שמתחרים שלה כמו סקייפ, KakaoTalk או וייבר כבר מאפשרים לקרוא ולענות על הודעות מהמחשב האישי. עתה, מפתח ישראלי מציג את WhatsCloud, שירות ענן שמסתנכרן עם הודעות הווטסאפ שלכם, ומאפשר לכם גם לקבל וגם לשלוח הודעות מהמחשב האישי שלכם או מהטאבלט.

ווטסאפ במחשב האישי

כדי להתחיל לקבל ולענות על הודעות ווטסאפ מהמחשב, עליכם לוודא קודם כל שלמכשיר האנדרואיד שלכם יש גישת ROOT. מדובר בתהליך שמאפשר לאפליקציות לקבל הרשאות מיוחדות למערכת הקבצים הפנימית ולשנות, למחוק ולהתקין קבצים בצורה חופשית וללא הגבלה. רוב הטלפונים מגיעים כברירת מחדל ללא גישת ROOT, לכן אם לא עשיתם את זה עד עכשיו, אולי זה הזמן.

ההפעלה פשוטה למדי: קודם כל, הירשמו באתר השירות. לאחר מכן, התקינו בסמארטפון שלכם את אפליקציית האנדרואיד, שתסנכרן למעשה בין הודעות הווטסאפ שלכם למחשב האישי. עכשיו, היכנסו דרך המחשב האישי לשירות, הקלידו את קוד ההצפנה שמופיע לכם על גבי הסמארטפון, השירות יסתנכרן ותראו כיצד כל השיחות האחרונות ואנשי הקשר שלכם מופיעים על גבי המחשב האישי. עכשיו, אתם יכולים להתחיל להשתמש בשירות.

whatsapp on pc

לאחר התנסות של מספר שעות, אנחנו יכולים לספר שלא נתקלנו עד עתה בבעיות מיוחדות, אם כי צפו לגמישות קלה בהגדרה של "מסרים מיידיים": הודעות התקבלו ונשלחו בדיליי של מספר שניות. אולם, לטעמנו לפחות, לא מדובר בבעיה קריטית. אין בעיה גם לצפות בתמונות ובסרטוני וידאו או להקשיב להודעות קוליות, אם כי הם מופיעים עדיין כלינקים. בעתיד, הם ישולבו בחלון השיחה, בדיוק כמו באפליקציה. מעבר לזה, השירות עובד בצורה חלקה. ניתן לקבל התראות (עם סאונד) על קבלת הודעות חדשות, ואחד הפיצ'רים הכי נחמדים: ניתן לשלוח ולקרוא הודעות מבלי לעדכן את ה-Last seen (נראה לאחרונה) וכן, מבלי שיראה שקראתם את ההודעה (סימני ה-√√ הנודעים לשמצה).

בראיון לגיקטיים, סיפר המפתח (ישראלי אגב), שמבקש לשמור על אנונימיות, כי עבד על השירות במשך כחודשיים. לדבריו, נמאס לו להקליד הודעות ווטסאפ ארוכות במקלדת הלא-נוחה של הסמארטפון ולכן חיפש פתרון. מכיוון שווטסאפ לא משחררת API מסודר או מאפשרת גישה לשרתים שלה, היה צורך בפתרון יצירתי, שיעקוף את האפליקציה, או בגיקית מדוברת: האפליקציה ניגשת לדאטה-בייס של הווטסאפ ומסנכרנת את הקובץ בענן. כל שליחה של הודעה מהקליינט בווב נשלחת בפוש למכשיר, שעושה ריסטרט לתהליך של הווטסאפ, כך שהווטסאפ שולח את ההודעה.

כמובן ששימוש בשירות שכזה מעלה חששות מובנים של פרטיות ואבטחת מידע, אולם המפתח טען שהשירות אינו אוסף מידע אישי, אלא רק מידע אנונימי שישמש לצורך שיפור ושדרוג השירות (לתנאי השימוש של השירות). בנוסף, כל התקשורת בין המכשיר שלכם לענן מוצפנת ב-AES 256bit. כמו-כן, הבטיח המפתח שאין כל העברה של מידע לצד שלישי או שימוש בו לצורך פרסום. ההכנסות היחידות של המפתח הן מתרומות באתר ומבאנר AdMob באפליקציה. כהוכחה לתמימות הכוונות שלו העלה המפתח את הקוד של האפליקציה והוא זמין לבחינה של כולם ב-GitHub.

לשאלתנו האם אין כאן הפרה של תנאי השימוש של ווטסאפ, ענה המפתח כי למיטב הבנתו לא, משום שהוא אינו מתעסק עם השרתים של החברה, אלא רק עם הדאטה-בייס שנמצא על המכשיר. אולם, ליתר בטחון, וכדי לא להיפגע, הוא מבקש לשמור על אנונימיות. מה יקרה, שאלנו, אם גוגל יסירו את האפליקציה מה-Google Play? במקרה כזה, ענה המפתח שישחרר את קובץ ה-APK להורדה. ראוי לציין כי קיים פתרון מורכב למדי ולא ידידותי לשימוש בווטסאפ במחשב, על ידי התקנת Bluestacks, אולם השירות של WhatsCloud אינטואיטיבי, מהיר ופשוט הרבה יותר למשתמש.

כתב: יניב אביטל ופורסם לראשונה באתר גיקטיים

 • אחד

  זה שהוא בוחר להשאר אנונימי לא מריח טוב, נכון שהוא ישראלי ואני מפרגן לו על כך, אבל זה שהוא העלה את הקוד לGITHUB לא אומר כלום, איסוף המידע לא חייב להתבצע באפליקציה עצמה, מספיק שהיא מסנכרנת את המידע שלכם לענן שלו, שכאמור שם מתבצע השכפול כמוש הוא אומר ועל כך אין פיקוח, גם הצפנה מהמחשב לענן לא עוזרת מאחר והבענן ההתכתבות (שלא לדבר על תמונות) חשופות בצד שרת וזה בהחלט יכול להיות מסוכן עבור מי שלא מבין בנושאים האלו ומקבל את הרושם שיש דבר כזה פרטיות (כמובן שאין) אבל עדיף ליידע אנשים.
  בכל מקרה שכחו מ-Bluestacks, יש את ANDY הישראלית, נוחה, קלה ועדיפה על בלוסטאקס, אבל האמת ששתייהן מוגזמות ומסורבלות רק בשביל וואצאפ, אבל אם אתם צריכים עוד אפליקציות אנדרואיד על PC, אז זה שווה את זה.

 • Yossi Cohen

  באמת? לא שמעת על טיטניום? זה ועוד וואטסאפ פלוס מאפשר לך בקלות לעקוף את זה.

 • user30000z

  אני אישית מעדיף את Hangouts, אפילו באייפון , ויש ממשק ב-WEB.

 • בני

  בוייבר זה עובד מזמן בלי בעיות. אפשר להתקין על מחשב, להתכתב ולהתקשר והכל מסונכרן עם המכשיר.

 • מורן

  המשפט האחרון במאמר לא נכון, אי אפשר להשתמש בצורה מלאה בווטסאפ דרך בלוסטאקס.
  כי הווטסאפ לא מאפשר לשלוח ולקבל משני מכשירים עם אותו מספר.
  ז״א שאם משתמשים בווטסאפ אז זה או בסלולרי או במחשב לא במקביל כמו הפיתרון שהוצג למעלה

 • IL LEVI

  כמה מניפולציות מיותרות!
  עברו לשירות של טלגרם / Telegram שהוא מהיר יותר, אמין יותר, מובטח יותר והכל אצלו כבר בענן המוצפן.

  • איתי מקמל

   מסכים כל כך. אני כבר עברתי. אגב למשתמשים המתלבטים, לא חייבים לרוץ ולעבור. אפילו רק נכנסים לאתר שלהם ומשתמשים שם בלי צורך להתקין את האפליקציה. https://web.telegram.org

   • user30000z

    אבל דיברו על זה המון שטלגרם היא תוכנת רוגלה רוסית והממשל ברוסיה שם עליה את היד חזק, לא מפריע לכם ?

    • איתי מקמל

     כך דיברו גם על מוצרי Huawei (סין), וכן CheckPoint ו-Viber (המוסד). יש לך מה להסתיר? תתנתק מהאינטרנט