באירוע שערכה סמסונג (Samsung) בברצלונה (למי שפספס, כאן), הכריזה סמסונג על ה-Galaxy S5 (גלקסי אס 5), הדור הבא של מכשיר הדגל שלה. המכשיר החדש אינו מציג שדרוג משמעותי ושומר על קווים מנחים מאוד דומים לקודמו, ולמעשה, הוא אינו שונה למראה מהדורות החדשים של היצרניות האחרות (LG, HTC וסוני נשארו עם עיצוב זהה גם כן), כך שרוב החידושים התרכזו ביכולות חדשות ובפיצ’רים שבחלקם אין לאחרים.

עיצוב כמעט זהה – כפי שכתבנו, העיצוב לא השתנה כמעט. סמסונג שמרה על הקו המוכר ושימרה את המראה של ה-Note 3 עם קצוות מעוגלים ושולי מכשיר כסופים שמקרנים לו מראה יוקרתי. גב המכשיר שונה, הוא מציג כעת טקסטורה ייחודית במגוון צבעים, אבל כל מי שקיווה שהשימוש בפלסטיק יומר לטובת חומרים מתכתיים, יתאכזב.

ממשק רענן – השינוי המצופה ביותר נשאר אולי ממשק ה-TouchWIZ של החברה, שכמעט ולא השתנה גם בדור הנוכחי. כן הכפתורים הפכו לשטוחים יותר והצבעים מעט יותר אחידים, אך השינוי אינו גדול. דווקא בתפריט ההגדרות הראשי סמסונג עשתה עבודה רבה והציגה את ההגדרות השונות ברשת של כפתורים המחולקים לפי נושא.

חיישן טביעות אצבע – תוספת שרבים היו מוכנים להמר עליה כבר בדור הקודם, מגיעה כאן כחלק מכפתור הבית של המכשיר. חיישן טביעות האצבע קודם כל מאפשר הזדהות מהירה לפתיחת המכשיר מנעילה, ואולי גם הבטוחה ביותר שיש. אך בניגוד לאפל, סמסונג תאפשר למפתחים ליצור ממשק למערכת הזיהוי, והם יוכלו ליצור יישומים שבהם המשתמש יוכל להעביר את האצבע כדי לזהותו אם זה בעת תשלום או אפילו חלופה לשם המשתמש והססמה.

Galaxy s5 hands on

מצב כושר משופר – נראה כי לסמסונג מאוד חשוב שאנחנו נשמור על יכולת ספורטיבית, אחרת קשה להבין מדוע ישנו מד דפיקות לב בגב המכשיר. החיישן הממוקם מתחת למצלמה מסוגל למדוד את הדופק בכל זמן נתון, ומצטרף לחלק מיישום ה-S Helth שעבר שדרוג ומציע למשתמש ניהול ומעקב אחר האימונים האישיים, ספירת קלוריות ומד צעדים. הכיוון של סמסונג נכון וחיובי בכל הנוגע לחיים בריאותיים יותר, אבל לא בטוח שמד הדופק שבגבו הוא אכן הכרחי.

מצלמה – חיישן 16 מגה פיקסל זה לא הסיבה העיקרית לשדרוג של המכשיר, אבל סמסונג הוסיפה כאן מספר דברים חדשים. בהכרזה הוסבר כי החברה משתמשת בחיישן מוגדל ומעבד תמונה ייעודי על-מנת לצלם תמונות איכותיות יותר. בתנאי התאורה של אולם הכנסים התמונות בהחלט נראה חדות. יש לציין, בנוסף, כי החברה מקיימת את ההבטחה ללכידת תמונה והתמקדות מהירה וכאשר בחנו את המצלמה היא הצליחה להתמקד ולצלם במהירות מרשימה. עוד תומכת המצלמה באפשרות המכונה Selective Focus אשר בדומה למצלמות מקצועיות מאפשרת להתמקד באובייקט במרכז התמונה ולטשטש אובייקטים ברקע, אם כי מבחינה של המצלמה נראה כי מדובר בהמרה שמבוצעת באמצעות תוכנה. היא לא הציגה תוצאות מרשימות כמו במצגת של החברה. רק חבל שמד הדופק בא על חשבון הפלאש הבודד.

פיצול מסך ו-Toolbox – בגרסת ה-TouchWIZ החדשה שדרגה סמסונג את ה-MultiWindow, האפשרות לפיצול מסך המוכרת לנו עוד מה-Note 2, וכאן היא מגיעה בגרסה משופרת בדומה ל-Note 3. נוסף גם ToolBox, תפריט צף כנקודה על המסך שבלחיצה עליו הוא יציג קיצורי דרך להפעלת אפליקציות. אפשרות חביבה ונוחה.

מצב ילדים (Kids Mode) – ממשק יעודי המותאם לילדים. הממשק הוא מעין מסכי בית ואפליקציות ידידותיות במיוחד, כך ישנה גישה למצלמה, לצייר, לאלבום התמונות ועוד וכן אפליקציות שהגדיר המשתמש מראש. כמובן שמשם הילד לא יכול להגיע לממשק הרגיל ולגרום לנזק בהפתעה.

Galaxy s5 hands on

חסכון בסוללה – בניסיון לסייע לפתרון בעת סוללה חלשה, סמסונג הוסיפה יכולת חירום לחסכון משמעותי בסוללה. האפשרות המכונה ultra power saving הופכת את צג המכשיר לשחור לבן ומבטיחה שימוש של עוד 24 שעות במכשיר ב-10 אחוז הנותרים לנו בחיי הסוללה.

לשדרג?
האם כל החידושים הללו מצדיקים שדרוג? אי אפשר לומר כי התוספות החדשות הן שדרוג הכרחי לכל משתמש, ובעיקר אלו דברים חביבים שלא היינו רצים לשדרג בשבילם. אם אתם בעלי מכשיר הדור הנוכחי או ה-Galaxy S4, כנראה שלא תחושו כמעט בהבדלים, ורוב הסיכויים כי חידושי הממשק שכתבנו עליהם יגיעו אליכם בעדכון בהמשך. אם יש ברשותכם מכשיר מדור קודם ואתם מחפשים שדרוג, אז בהחלט ה-Galaxy S5 יכול להיות אחת מאפשרויות הבחירה שלכם (יחד עם ה-Xperia Z2, HTC One החדשים ועוד).

אז מלבד סקירת הוידאו שעשינו בעת הכרזת המכשיר בברצלונה, הזדמן לנו המכשיר לסקירה ארוכה יותר בה עברנו על כל החידושים שמציע המכשיר החדש בוידאו מלא כאן בהמשך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.