דפדפן האינטרנט הנורווגי "אופרה" (Opera) משיק גרסה חדשה למערכת ההפעלה הסלולרית אנדרואיד. בהודעה לעיתונות שפורסמה אתמול (ג') מציגה החברה את הגרסה החדשה שלה לדפדפן. החידוש העיקרי: הדפדפן מבוסס על מנוע עיבוד הדומה לזה הקיים  ב"כרום" של גוגל וב"ספארי" של אפל .

עד היום פעל הדפדפן של "אופרה" על בסיס מנוע עיבוד ישן המכונה "Presto". משתמשי אופרה  נתקלו במהלך השנים בקשיי תצוגה בעיקר באתרי האינטרנט המתוכננים לעבוד בצורה אופטימלית עבור דפדפנים כדוגמת "כרום". מנוע העיבוד של "כרום", המכונה "WebKit", נפוץ בדפדפנים אחרים ונראה ש"אופרה" החליטה להטמיע את הסטנדרט הזה גם במוצר שלה.

לצד מנוע עיבוד חדש, ממשיכה "אופרה" לספק למשתמשיה את שלל התכונות שגרמו לה להיות כה נפוצה בשוק הסלולר בשנים האחרונות. הדפדפן ניחן בממשק משתמש נוח, שירות סקירת מאמרים ושירות שימושי מאוד לטסים לחו"ל – שירות דחיסת נתונים בעת גלישה סלולרית מוגבלת או יקרה.

ההשקה האחרונה של "אופרה" לא הגיעה בהפתעה. כפי שכבר פרסמנו, לפני מספר חודשים החליטה החברה על המהלך. בחודשים האחרונים גרסת בטא של הדפדפן הייתה זמינה, אך אתמול היא שוחררה בגרסה רשמית. בעתיד הלא רחוק צפוי שינוי נוסף בתחום הדפדפנים על פיו "כרום" אמורה להתחיל לעבוד תחת מנוע עיבוד חדש המכונה "Blink". ההערכות אומרות שגם "אופרה" תערוך שינוי דומה לכשזה יקרה.

"אופרה" נוסדה בשנת 1994 על פי גישה שאומרת שהאינטרנט צריך להיות נגיש לכולם. לצד 300 מיליון משתמשים שניסו את סדרת הדפדפנים שלה, מספקת החברה כלים שיווקיים למותגים רבים ברחבי העולם.

הורדת הדפדפן זמינה למכשירי אנדרואיד מגרסת 2.3 ומעלה וזמינה להורדה בחנות האפליקציות של גוגל.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • שמוליק

  Webkit הוא מנוע שפותח על ידי אפל ונמצא בגרסאות קודמות של כרום ולא להיפך. גוגל מתחילים להוציא מתוך כרום את כל שורות הקוד שהגיעו מ webkit והגרסה הנוכחית כמעט ולא מבוססת webkit.

 • d.

  מה שיש לי להגיד- טוב שגיביתי גרסה קודמת

 • סטס

  לצערי לא אהבתי את הגירסא החדש, לא העיצוב וגם זז לאט אצלי על המכשיר גלקסי ס2. בינתיים נשאר עם גירסא הישנה 12.

 • יוסיHD

  בנוקיה 5800 (שאני עכשיו נמצא בו) אני גולש באופרה, פשוט מעולה!

  *רשמתי את התגובה מהנוקיה

 • Dod1

  הבאתם באמת ידיעה מעניינת, למה שלא תוסיפו ) לפחות לינק( לאופציות המיוחדות של האופרה, וכך לחסוך לנו "חפירה" וחיפוש

 • NexusFun

  רק לי הוא מזכיר קצת את Google Chrome?
  בכל מקרה כרום נראה הכי טוב.

  • דניאל

   Crome לא תומך בפלאש

 • y

  עכשיו שיש לו השלמה אוטומטית לכתובות הוא יותר נוח והתאמת הטקסט לדף עדיין ישנה כאופציה , סך הכל מצוין.