יצרנית סינית בשם Vivo, שאינה כל כך מוכרת בנוף הטלפונים החכמים והטאבלטים, שחררה תמונות טיזר של מה שאמור להיות לכאורה הטלפון הדק ביותר בעולם. כמה דק? 4 מ"מ בלבד.

את התמונות העלתה Vivo לרשת החברתית הסינית Weibo, ובהאפשר למצוא טלפון חכם מתוצרתה שיורד את מתחת לרף העובי של ה-4 מ"מ אותו קבעה חברתה, ומציגה סמארטפון בעובי 3.8 מ"מ בלבד.

בתמונות נראה טלפון עלום השם, כאשר הוא מונח על מכשיר ה-iPhone 5s וממחיש עד כמה הוא דק ביחס לאחרים. לשם השוואה, עוביים של מכשירי ה-iPhone 5 וה-iPhone 5s נאמד בכ-7.6 מ"מ בלבד, כך שהטלפון החכם שמציגה של Vivo הואר בכמחצית מעוביים.

vivo-thinnest-smartphone

מטבע הדברים אין כל אזכור נוסף למפרט המכשיר מלבד התמונה שממחישה את עוביו, אולם כפי הנראה במלאכת הרכבת המכשיר החברה תזדקק להנדסת אנוש ברמה הגבוהה ביותר, שכן סביר להניח כי החברה תעדיף להקטין ולכווץ את מרב הרכיבים על מנת שיתאימו למבנה המכשיר כמו גם הסוללה שסביר להניח שאינה תכיל קיבולת גבוהה במיוחד. בנוסף, על חריץ להרחבת זיכרון החברה וודאי תעדיף לוותר, וזאת כאמור נוכח מידותיו הצנועות. יהיה מעניין לראות אולם כיצד ישתלב שקע האזניות שעוביו נאמד כידוע ב-3.5 מ"מ.

כעת, נשאלת השאלה האם באמת יש צורך בטלפון חכם דק שכזה?

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • למה כזה דק?!! מה צריך את זה?!

  אני לא מבין למה צריך טלפון כזה דק ? אני מתספק ב 7 או 8 מ"מ שזה נוח הכיס
  אבל כאן זה כבר תחרות כמו הגדלת המסכים -וזה לא מביא תועלת גדולה –
  החסרונות עולות על היתרונות -המכשיר מתחמם ,זולל סוללה והיתרון
  זה כנראה יותר קל ולא מורגש מדי בכיס או ביד או בשביל העיצוב אבל זה שטויות
  שלא חייבים כל כך .עוד מעט סמארטפונים יהיו כמו דפים !

 • leon

  Vivo דווקא יצרנית מוכרת בשוק הטלפונים הסינים. כל מי שאי פעם התעניין בקניית טלפון סיני נתקל בשם הזה. אגב, סתם כי זה הציק לי בעין, שקע האוזניות הוא עגול ולכן יותר נכון להגיד שהוא בקוטר 3.5 ולא בעובי 3.5 🙂

 • Maor Bar

  בקצב הזה, נעבור להשתמש בדפים חכמים.
  עובי של דף

 • תומר

  אריק אני הבנתי שלמכשיר לא תהייה יציאת אוזניות אלא מתאם USB לאוזניות