יצרנית סינית בשם Vivo, שאינה כל כך מוכרת בנוף הטלפונים החכמים והטאבלטים, שחררה תמונות טיזר של מה שאמור להיות לכאורה הטלפון הדק ביותר בעולם. כמה דק? 4 מ"מ בלבד.

את התמונות העלתה Vivo לרשת החברתית הסינית Weibo, ובהאפשר למצוא טלפון חכם מתוצרתה שיורד את מתחת לרף העובי של ה-4 מ"מ אותו קבעה חברתה, ומציגה סמארטפון בעובי 3.8 מ"מ בלבד.

בתמונות נראה טלפון עלום השם, כאשר הוא מונח על מכשיר ה-iPhone 5s וממחיש עד כמה הוא דק ביחס לאחרים. לשם השוואה, עוביים של מכשירי ה-iPhone 5 וה-iPhone 5s נאמד בכ-7.6 מ"מ בלבד, כך שהטלפון החכם שמציגה של Vivo הואר בכמחצית מעוביים.

vivo-thinnest-smartphone

מטבע הדברים אין כל אזכור נוסף למפרט המכשיר מלבד התמונה שממחישה את עוביו, אולם כפי הנראה במלאכת הרכבת המכשיר החברה תזדקק להנדסת אנוש ברמה הגבוהה ביותר, שכן סביר להניח כי החברה תעדיף להקטין ולכווץ את מרב הרכיבים על מנת שיתאימו למבנה המכשיר כמו גם הסוללה שסביר להניח שאינה תכיל קיבולת גבוהה במיוחד. בנוסף, על חריץ להרחבת זיכרון החברה וודאי תעדיף לוותר, וזאת כאמור נוכח מידותיו הצנועות. יהיה מעניין לראות אולם כיצד ישתלב שקע האזניות שעוביו נאמד כידוע ב-3.5 מ"מ.

כעת, נשאלת השאלה האם באמת יש צורך בטלפון חכם דק שכזה?

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.