עבור רובנו, החברה האמריקנית Caterpillar (קטרפילר) מעוררת אסוציאציה של טרקטורים אימתניים, נעליים, או כל דבר אחר בעל מיגון מסיבי ואימתני. אולם, מתברר כעת כי החברה לוקחת את המיגון המסיבי ואת העמידות למימד אחר לגמרי: הסמארטפון שלנו.

לפני למעלה משנה הכריזה חברת קטרפילר האמריקנית על כניסתה לעולם המכשירים הנידיים, תוך כדי הקפדה ודגש על חוסנו ועמידתו האיתנה גם מול אתגרי הטבע הקשים ביותר. המכשיר החדש שזכה לשם CAT B15 אומנם כבר נמצא חודשים בשווקים השונים, אך רק לאחרונה שחררה החברה סרטון פרומו ראשון על מנת להדגים ולהראות חוזקו מהו.

בסרטון שאורכו כדקה וחצי, ניתן לראות כי המכשיר החדש, ה-B15, עובר סדרת עינויים הכוללת זריקה מגובה של 10 מטרים אל תוך בריכת מים ולאחר מכן נמשה על-ידי בולדוזר אימתני מסוג Cat 277D. ואם כל זה לא מספיק, לאחר שהוצא מן המים מוצב המכשיר עם שורה ארוכה של למעלה מ-600 מכשירים, כאשר טרקטור מסוג  CAT B277D במשקל של כ-5 טון דורס אותם כאילו היו דף נייר. מספיק חזק בשבילכם?

בצד הטכני, המכשיר מגיע עם מסך קטן למדי בגודל של 4 אינץ' ומציג מפרט נחות למדי שכולל מעבד כפול ליבה, זיכרון RAM בנפח 1 ג'יגה בלבד ומהירות שעון בתדר של 1GHz. סוללת המכשיר אומנם יחסית גדולה (2000mAh) שלטענת החברה תספק עד כ-16 שעות דיבור, אך נפח האחסון קטן למדי ועומד על רק 4 ג'יגה זיכרון (ניתן להרחבה באמצעות כרטיס microSd סטנדרטי). המצלמה האחורית אף היא אינה מתקדמת במיוחד ועומדת על כ-5 מגה-פיקסל. בניגוד לגודלו, משקלו של המכשיר זעיר למדי ועומד על כ-170 גרם בלבד על אף מעטפת המגן המחוסנת. המכשיר מריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסת Jelly Bean 4.1 הנחשבת יחסית למיושנת- כך שסביר להניח שבעלי המכשיר לא יזכו לראות עדכוני גרסה בעתיד. המכשיר מסוגל לשרוד נפילות מגובה רב גם בפינותיו מבלי להינזק, מסוגל לפעול בטמפרטורה של מינוס 20 עד 50 מעלות וחסין למים ואבק בתקן IP67

אומנם ממבט ראשון המכשיר אינו יציג ביצועים מרשימים למדי ואינו מתכוון להתחרות ביצרניות הגדולות, אך סביר להניח שרוכשי המכשיר כלל לא מתעניינים במילה האחרונה וירכשו אותו למען סיבה אחת – עמידות יתרה.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.