מתעצלים לגבות את המידע שלכם בסמארטפון, או שאין לכם מספיק מקום בענן? פרויקט קיקסטרטר חדש, מציע כבל מיוחד שיעשה בשבילכם את העבודה באופן אוטומטי. הכירו את MEEM:

לכאורה מדובר בכבל שנראה רגיל לחלוטין, כאשר בצדו האחד יש מחבר USB 2.0 רגיל שמסוגל להתחבר לשקע חשמלי או למחשב, ובקצה השני מחבר מיקרו USB (או Lightning עבור מכשירי אפל) שמתחבר לסמארטפון. אלא שבאחת הקצוות שלו בנויה גם יחידת זיכרון שמסוגלת לאחסן בתוכה את המידע האישי שלכם מהסמארטפון, כמו למשל תמונות, מוזיקה, הודעות, אנשי קשר וקבצים – והכל מתרחש בזמן שסוללת הסמארטפון נטענת, ובעזרת אפליקציה חינמית.

הכבל מצויד בזיכרון שנע בין 16 ל-32 ג'יגה-בייט ואת הגיבוי הוא מבצע באופן אוטומטי מייד כשהוא מתחבר לטלפון ללא צורך בהתעסקות מיותרת ורק נדרשת ההגדרה הראשונית של האפליקציה ובחירת הנתונים שאנו מעוניינים לסנכרן מול הזיכרון שבכבל. כמובן, לא מומלץ להסתמך עליו כמובן כמקור הגיבוי היחידי, אבל לעיתים הוא עשוי להציל אתכם במקרים פתאומיים בהם הסמארטפון שובק חיים.

מחירו של הכבל נע בין 57 דולר עבור גרסת 16 ג'יגה-בייט, ועד 80 דולר עבור גרסת 32 ג'יגה-בייט. החברה מנסה לגייס כ-280 אלף שקלים עד סוף החודש, ובמידה ותצליח תתחיל לספק את ההזמנות הראשונות כבר בחודש הבא.