סוני (Sony), היא אחת מיצרניות החומרה שמטפחת את הקשר עם קהילת המפתחים – מאפשרת לפתוח את המכשיר מנעילה דרך אתר החברה ואף מספקת כלים להחזיר את המכשיר למצבו המקורי, לכן הופתעו לגלות חברי קהילת הפיתוח ב-XDA כי פתיחת ה-Bootloader במכשיר ה-Xperia Z3 Compact מוביל לירידה בביצועי המצלמה בעיקר בעת לכידת תמונות בתנאי תאורה קשים.

מספר ימים לאחר מכן באתר המפתחים של סוני אושר הדיווח ושם נכתב כי פתיחה של ה-Bootloader (בוטלודר) מובילה להסרת מפתחות נז"ק (ניהול זכויות קניין) שנמצאים בשימוש ביכולות מתקדמות של המכשיר כמו אלגוריתם לצמצום רעשים דיגיטליים וזה המסייע ללכידת תמונות תחת תנאי תאורה נמוכים, הירידה בביצועים לא בלעדית רק למכשירי ה-Xperia Z3 ובאתר נכתב כי מכשירי Xperia נוספים בעל גרסה עדכנית עלולים לסבול מהתופעה.

הסרת מנגנון צמצום הרעשים בהחלט מורגש. המשתמש Muken מקהילת XDA סיפק תמונות של מכשיר ה-Z1 Compact אל מול מכשיר Z3 Compact אשר עבר פתיחה של ה-Bootloader והשוני אכן משמעותי – ניתן לראות כי התמונות שנלכדו באמצעות ה-Xperia Z3 Compact סובלת מהרבה יותר רעש דיגיטלי ונראות מגורענות.

התופעה לא אמורה להשפיע על שאר הצרכנים ונראה שמדובר רק בעניין של זמן עד שמפתח זריז ימצא פתרון לעקוף את הצורך בשימוש במפתחות הנז"ק.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.