אולי זה נראה כבלתי אפשרי יותר, אבל בכל זאת: אנדרואיד (Android), מערכת ההפעלה של גוגל (Google), מצליחה להגדיל את נתח השוק שלה ברוחב רחבי העולם. למעשה, כפי שמציינים עורכי הסקר מחברת Kantar Worldpanel ComTech, היא כבר עברה מזמן את הגבהים אליהם הצליחה להגיע הסימביאן (Symbian) של נוקיה (Nokia).

בארצות הברית, מדינת האפל (Apple), הגיעה אנדרואיד לפי המחקר לנתח שוק של 62% בשלושת החודשים המסתיימים ביוני 2014, עלייה של 10.5% לעומת התקופה הזהה בשנה שעברה. נתח השוק שלה כעת כמעט כפול מזה של iOS שירדה 11% ל-31.5%. פשוט מדהים.

בסין עלה אנדרואיד ל-84.3% מהשוק, עלייה של 14.4%, וזאת לעומת ירידה של 11.9% בחלקה של IOS שהגיעה ל-12.8%. כאן גם Windows Phone כמעט נמחקה כשירדה מ-2.9% ל-0.9% בלבד.

לעומת זאת, בחמש המדינות הגדולות של אירופה – קרי בריטניה, גרמניה, ספרד, איטליה וצרפת – מצבה של מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט (Microsoft) טוב יותר: היא עלתה ב-1.9% לכדי 8.8% וזאת לעומת ירידה קלה של iOS ל-15.3% ועליה של 2% בחלקה של אנדרואיד ל-74% מהשוק.

באוסטרליה המספרים מעט שונים, אבל ההתנהגות מעט דומה לזו שבאירופה המערבית, וזה אומר עלייה של 3.2% בכוחה של אנדרואיד ל-68% מהשוק וירידה של 1.9% לכדי 25.5% בכוחה של iOS. חלונות עלתה בעשירית האחוז בלבד ל-5.3%.

שני דברים שצריכים לשים אליהם לב למרות שהם לא מופיעים ברשימה באופן ישיר: בלקברי (Blackberry) כבר הגיעה לנתח שוק כל כך נמוך שהיא כלולה באחרים, ודבר שני הוא שאסור לשכוח שמיקרוסופט מרוויחה כמה גושים מכל מכירה של טלפון שמבוסס על על אנדרואיד. את החשבון תעשו לבד.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • ניר

  למה לא להאמין? תאמינו!
  אתר של שתולי אפל.
  החברה ששונאת את לקוחותיה.

 • ה

  למה לא יאומן ? בזכות אנדרואיד יותר ויותר חברות קטנות מצליחות לייצר מכשירים
  ואחוז המשתמשים עולה..

 • אנדרואיד

  א. לאלעד – אפל הכי רווחית כי היא מייצרת בזול (מכשירים עם חומרה נחותה) ומוכרת ביוקר.

  ב. למה הכותב כל כך בהלם. כל מי שמחזיק במכשיר על בסיס אנדרואיד יודע שאנדרואיד עדיף.

  מה שלי לא ברור זה למה מישהו יקנה אפל

  נכתב מהסמסונג גלקסי נוט 3 שלי…

 • אלעד

  אחלה בחלה בלבולי שכל
  הרי מדובר על מכשירים זולים וגרועים במדינות מתפתחות,
  עובדה שהרווחים של אפל הם הרבה יותר גדולים מכל יצרנית טלפון אחר!!!

  כשמפתח צריך להחליט האם לפתח אפליקציה לאייפון או לאנדרואיד, גודל השווקים הרבה פחות ידבר אליו מאשר הפוטנציאל הרווחי שגלום באקוסיסטם הכי רווחי בשוק הסלולר והטאבלטים. כיום יותר מתמיד, שכן כיום הוא יוכל גם לפתח מקלדות מצד שלישי, ולגרום לאפליקציות שלו לתקשר עם אפליקציות אחרות באקוסיסטם של אפל. ולראיה: כל מפתחי תוספי המקלדות המפורסמים מעולם האנדרואיד לא פיספסו פעימה ומיהרו להתחיל לפתח תוספי מקלדת ל-iOS ברגע שהאופציה נהייתה זמינה. מהצד השני, ישנן אפליקציות כגון אינסטגרם, שלקח לה שנתיים להגיע לאנדרואיד לאחר שכבר הייתה זמינה והפכה לפופולרית ולרווחיות ב-iOS.

 • פיסיקאי משועמם

  לאט לאט אנשים יבינו איך אפל עבדה עליהם כל השנים עם מכשירים סגורים וחומרה מיושנת (שאת רובה סמסונג יצרו עבורם דרך אגב)

  • אבי

   הירידה בנתח שוק היא לא תוצאה של ירידה במכירות (שדווקא עולות).
   ההסבר לירידה בנתח השוק של אפל הוא לא מעבר לאנדרואיד וממש לא "מכשירים סגורים וחומרה מיושנת" אלא העובדה ששוק הסמרטפונים מתרחב לכיוונים שאפל לא רוצה לשחק בהם, אפל היא יצרנית פרימיום – כל המכשירים שלה נמכרים במחיר של למעלה מ450 דולרים, היא לא מתחרה במכשירים במחיר של 100 דולרים שמציפים בימים אלו את השוק.
   בשורה התחתונה-שורת הרווח, יש רק מנצחת אחת.

  • sd

   ממתי לאפל יש חומרה מיושנת?בכל מבחני הביצועים היא מקבלת יופי של תוצאות.
   כנראה אתה מאותם אנשים,ששופט מצלמה לפי MP,טלוויזיה לפי אינצים/רזולוציה ומעבדים לפי כמות הליבות,אז כן "חומרה מיושנת" יש למכשיר זה.
   כמו כן אספר לך,כדי שלא תצא בור בפעם הבאה,שסמסונג סך הכל מייצרת,אבל היא לא זו שמתכננת.

 • דני

  לאבי
  בשנים האחרונות, אפל רק מנסה לסגור את הפער בינה לבין אנדרואיד.
  אנדרואיד התקדמה הרבה יותר מ-ios ואפל רק מאמצת/מעתיקה תכונות ואפשרויות מאנדרואיד.
  מדובר בתכונות הקיימות כבר שנים באנדרואיד לדוגמת ה-share.
  כרגע אפל כבר לא מחדשת אלא נגררת ומנסה להדביק פער.

 • אבי

  עצוב כי אף אחד לא משקיע כמו שאפל משקיעה במערכת הפעלה שלה

  • אבי

   אבי, אתה יכול להיות בטוח שאפל לא עצובה. 🙂
   אחרי הכל אפל בכל רבעון רק מגדילה את ההון שלה והיא גם החברה בעלת השווי הבורסאי הגבוה בעולם.

 • הגכידאיקרעאחגח

  למה מייקרוסופט מרוויחה מכל מכירה של מכשיר אנדרואיד?

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   הסכמי פטנטים והסדרים בבתי המשפט

  • Thanks to its Android patent agreements, Microsoft may be making as much as $8 per Android device. This could give Microsoft as much as $3.4 billion in 2013 from Android sales.

   קיצר בגלל שיתוף פטנטים של מייקרוסופט על המערכת הפעלה אנדרואיד הם כמה דולרים מכל מכירה של אנדרואיד… שזה גם מצחיק כי זה מניב להם יותר רווחים מהמכירה של פלאפון עם WP